شبکه المنار به نقل از کارشناس آمریکایی فاش کرد:

ماجرای بمب نوترونی انداخته شده بر روی جبل نقم و نقش اسرائیلی ها

سیاسی

شبکه المنار به نقل از یکی از کارشناسان ارشد آمریکایی با اشاره به بمب نوترونی انداخته شده بر روی جبل نقم در صنعا به زوایای پنهان آن پرداخته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه المنار، گوردون داف سردبیر ارشد نشریه وترنز تودی آمریکا در گزارشی در نشریه Veterans Today اسنادی درباره بمبی که در جبل نقم در یمن در هفته گذشته انداخته شد، منتشر و اعلام کرد: از سلاح نوترونی در جبل نقم استفاده شده است.

این کارشناس آمریکایی در گزارش خود بیان کرد: جنگنده های اسرائیلی که شبیه جنگنده های سعودی درآمده بود، بمب نوترونی را بر روی جبل نقم انداخته است.

وی افزود: این بمب در واقع بمب کلاسیک دو کیلویی نیست بلکه بزرگتر از آن است.تصاویر ویدئویی که از دوربین های ویژه گرفته شده از وجود نوترون در بمب انداخته شده بر روی جبل نقم حکایت دارد.

پایگاه Veterans Today  نوار ویدئویی انفجار بمب نوترونی که از سوی جنگنده های اسرائیلی بر روی جبل نقم انداخته شده را منتشر کرده است و تاریخ این ویدئو بیستم ماه مه 2015 است.

گوردون داف نظامی کهنه کار و بازنشسته نیروی دریایی آمریکا است که در جنگ ویتنام مشارکت داشته است .وی دیپلمات مورد اعتماد و مقبول و یکی از کارشناسان ارشد اطلاعات بین المللی و کارشناس سلاح هسته ای است و بزرگترین سازمان اطلاعات خصوصی در دنیا را اداره می کند و به عنوان مشاور موضوعات امنیتی در برخی کشورها فعالیت می کند.