سردار دهقان مطرح کرد؛

حماسه فتح خرمشهر اوج همدلی و همزبانی ملت و دولت

سیاسی

وزیر دفاع گفت: حماسه فتح خرمشهر در سایه الطاف الهی و در اوج همدلی و همزبانی دولت، ملت و نیروهای مسلح در سوم خرداد ماه سال ۱۳۶۱ خلق گردید.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح طی سخنانی به مناسبت سوم خرداد سالروز حماسه خرمشهر با تبریک اعیاد شعبانیه و گرامیداشت روز پاسدار و جانباز، گفت : حماسه فتح خرمشهر در سایه الطاف الهی و در اوج همدلی و همزبانی دولت، ملت و نیروهای مسلح در سوم خرداد ماه سال ۱۳۶۱ خلق گردید .

 دهقان تصریح کرد : امروز نیز برای عبور از بحران‌ها و به تعبیر رهبر معظم انقلاب، گذر از پیچ تاریخی،  نیازمند وحدت، همدلی و هم زبانی هستیم، چراکه جز در سایه وحدت و همدلی و همزبانی نمی توانیم آرمان های انقلاب اسلامی و مشکلات پیش رو را از میان برداریم.

وزیر دفاع گفت : حوادث تلخ و عبرت‌انگیزی که امروز در منطقه مشاهده می‌کنیم بر اثر اختلاف و تفرقه میان مسلمانان و جهان اسلام به وجود آمده است؛ زیاده‌خواهی‌های نظام سلطه و در راس آن آمریکا و تجاوزات وحشیانه رژیم‌صهیونیستی به کشورهای اسلامی و تحرک بی سابقه تروریست‌های مزدور ناشی از همین تفرقه و تشتت جهان اسلام است .

 دهقان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وقایع تلخ و اسفبار و فجایع هولناکی که توسط دولت عربستان سعودی در یمن در جریان است، افزود : آیا مدعیان حقوق بشر، سران آمریکا و اروپا بدن‌های غرقه به خون و ناله و ضجه کوکان مظلوم و زنان بی‌پناه یمنی که در آتش قساوت متجاوزین می سوزند را نمی بینند؟

وی در ادامه تصریح کرد : این مصائب بزرگ ناشی از تفرقه و تشتتی است که امروز جهان اسلام بدان گرفتار شده است و دشمنان اسلام و انسانیت را این چنین گستاخ و بی پروا کرده است .

وزیر دفاع خاطر نشان کرد : اگر ملت بزرگ ایران توانست در مقابله با زیادخواهی‌های نظام سلطه و تجاوز رژیم بعثی صدام و حامیانش ایستادگی کند و با مقاومت کم نظیر خود آنان را به ستوه آورد، فقط در سایه وحدت و انسجام بوده است، به همین دلیل بود که باران رحمت و فتح و ظفر الهی نازل گردید تا آنجا که امام راحل و عظیم الشان فرمودند: " خرمشهر را خدا آزاد کرد ."

دهقان گفت : از تاریخ و وقایع گذشته نزدیک درس بگیرید؛ نسل کشی و ارتکاب جنایات جنگی و ظلم و تجاوز، همانگونه که خداوند وعده داده است؛ عاقبتی جز هلاکت و نابودی در پی ندارد و این وعده الهی تغییر ناپذیر است و بی تردید مردم مظلوم یمن پیروز نهایی این کارزار هستند .

وی افزود : ملت بزرگ ایران، این وعده الهی را با همه وجود در حماسه دفاع مقدس لمس کرده است و فتوحات بزرگی همچون شکست حصر آبادان، فتح سوسنگرد و بستان، فتح خرمشهر، آزادسازی مهران و دهلران را ناشی از این وعده الهی میداند .

وزیر دفاع در پایان با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای عملیات بزرگ بیت المقدس و حماسه جاوید فتح خرمشهر و همچنین ۱۷۵ غواص شهیدی که اخیرا پیکرهای مطهرشان به میهن اسلامی بازگشتند، گفت: امروز پاسداشت واقعی از خون شهیدان و فداکاری ایثارگران عزیز، حفظ و تقویت وحدت و گسترش و تعمیق همدلی و همزبانی برای پیشبرد آرمان‌های آنهاست.