فرمانده نیروی هوایی ارتش:

آزادسازی خرمشهر پیشانی غیرت و ایثار ما بود

ارتش جمهوري اسلامي ايران,نيروي هوايي ارتش,آزادسازی خرمشهر

فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ما به دنبال ایجاد و حفظ امنیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستیم و امنیت نظام بر هر امنیت دیگری ارجحیت دارد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،امیر سرتیپ خلبان شاه حسن صفی صبح امروز در مراسم صبحگاه عمومی ستاد نیروی هوایی که به مناسبت سوم خرداد ماه سالروز آزادسازی خرمشهر برگزار شد، گفت: نیروی هوایی ارتش با انجام بیش از 152 سورتی پرواز بمباران، شناسایی و عکسبرداری حضور اثر گذار و پر رنگی در آزاد سازی خرمشهر ایفا کرده است. دشمن بعثی در پی تعبیر رویای قادسیه که می‌خواست یک هفته ای تهران را اشغال کند و با استفاده از یک غافلگیری توانست تا جایی پیشروی کرده و خرمشهر را تصرف کند.

وی افزود: آزادسازی خرمشهر قائم به یک شخص یا یک فرمانده نیست بلکه به تعبیر امام بزرگوار، خرمشهر را خدا آزاد کرد. از آنجاییکه خرمشهر حدود 19 ماه در تصرف رژیم بعث بود، دشمن موانع فیزیکی و استحکاماتی برای محافظت از خود دایر کرده بود که نیروی هوایی با انجام 22 سورتی پرواز شناسایی و عکسبرداری توانست این موانع را برای تهیه نقشه عملیات زمینی به طراحان عملیات بیت المقدس ارائه کند.

وی افزود: در عملیات بیت المقدس که 26 روز به طول انجامید، نیروی هوایی 130 سورتی پرواز بمباران انجام داد و در نهایت در 17 شهریور با منهدم کردن پل اروند که پل مواصلاتی عراق بود و کلیه تدارکات رژیم بعث از آن طریق وارد خرمشهر می شد، نقش خود را تکمیل کرد. این نیروی الهی ده هزار رزمنده را در کوتاه ترین زمان ممکن از طریق ترابری سنگین جابجا کرد که فقط شش هزار نفر آنها از مشهد به امیدیه منتقل شدند. همچنین ده هزار و پانصد مجروح از معراج شهدا و دزفول جابجا شد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش در ادامه خاطر نشان کرد: هیچ نیرویی در آغازین روز 8 سال دفاع مقدس استحکام نیروی هوایی را نداشت، همانطور که کارکنان این نیرو در 19 بهمن 59 با بیعت تاریخی خود موجب تسریع روند پیروزی انقلاب شدند، در سه ماه نخست جنگ نیز که مختص نیروی هوایی است با ایثار و فداکاری و خلق حماسه های بزرگ، جلوی پیشروی دشمن را سد کرده و مانع از تعبیر رویای دشمنان نظام شد. ما در طول 8 سال دفاع مقدس جاهای زیادی را از دست دشمن پس گرفتیم ولی آزادسازی خرمشهر پیشانی غیرت و ایثار ما بود.

امیر شاه صفی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امروز مهمترین تهدید ما همان شبیخون و ناتوی فرهنگی است، دشمن با تجربه ای که از 8 سال دفاع مقدس دارد دریافته که جنگ سخت با ایران مقرون به صرفه نیست و رو به جنگ نرم آورده و جبهه را به داخل خانه ها کشیده است.

فرمانده نیروی هوایی ارتش با تاکید بر هوشیاری کامل کارکنان و خانواده ها در استفاده از شبکه های مجازی تصریح کرد: اگر مراقبت نکنیم، کیان خانواده‌هایمان در معرض خطر قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام

کد N833812