انتقاد آصفری از واردات بی‌رویه کالاهای چینی

سیاسی

نماینده مردم اراک در مجلس معتقد است که دغدغه‌های کنونی دولت با اولویت‌های زندگی مردم بسیار متفاوت است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدحسن آصفری در تذکری در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس اظهار کرد: در شرایط کنونی دولتمردان از اشتغالزایی و رفع بیکاری دم می‌زنند اما متاسفانه هیچ اقدامی در این رابطه صورت نگرفته است، از طرف دیگر اولویت کاری دولت دغدغه مردم و اولویت آنها نیست زیرا دغدغه کنونی ملت بیکاری و اشتغال است.

وی با تاکید بر لزوم رفع مشکلات مربوط به حوزه آموزش در منطقه، گفت:‌ متاسفانه به علت نبود معلم و عدم وجود فضای آموزشی دانش آموزان مجبور به ترک تحصیل می‌شوند، همچنین وزارت جهاد کشاورزی باید در جهت حل مشکلات کشاورزان اقدام کند.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی تمام تمرکز وزارت بهداشت بر حل مشکلات درمانی پایتخت بوده این در حالی است که متاسفانه توجهی به مشکلات روستاها و مناطق محروم در این حوزه نمی‌شود و مردم برای حل مشکلات درمانی خود باید صدها کیلومتر را طی کنند.

آصفری با انتقاد از عدم رسیدگی به پرونده‌های بدهکاران دانه درشت بانکی گفت: متاسفانه هیچ دستگاهی سراغ این افراد نمی‌روند، این در حالی است که جوانان برای تامین یک وام ازدواج باید به چندین بانک رفته و چند ضامن ارائه کنند ولی یک فرد به عنوان مربی تیم فوتبال روزی 15 میلیون تومان حقوق می‌گیرد.

وی ادامه داد: از طرفی دیگر شاهد هستیم که دولت اعلام می‌کند که مشکلات مربوط به 6 هزار صنعت را حل کرده، حال این سوال پیش می‌آید که چند مورد از این صنایع در استان اراک قرار دارد. در شرایط کنونی متاسفانه کارخانه‌های اراک با کمتر از 40 درصد از ظرفیت خود کار می‌کنند و در این شرایط واردات بی‌رویه کالاهای چینی جای تاسف دارد به طوریکه من به شخصه سند دارم که برخی بانک‌ها از چین حتی سطل آشغال وارد کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N833797