مسابقات قرآنی نیروهای مسلح به میزبانی سپاه برگزار می‌شود

سیاسی

ممعاون هماهنگ کننده نماینده ولی فقیه در سپاه از برگزاری مسابقات قرآنی نیروهای مسلح به میزبانی سپاه در تاریخ 5 خردادماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار سرتیپ پاسدار محمد حسین سپهر ظهر امروز در یک نشست خبری به ارائه توضیحاتی در مورد سی‌امین دوره‌ی مسابقات قرآن کریم نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران پرداخت و اظهار کرد:‌نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران همه ساله با برگزاری مسابقات قرآنی در رشته‌ها و سطوح مختلف در این راستا فعالیت‌های زیادی دارند.

وی افزود: در سال جاری مسابقات قرآنی پایوران و سربازان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و نیروی انتظامی با میزبانی سپاه پاسداران در تاریخ 5 خرداد ماه افتتاح و برگزار می‌شود.

سپهر با بیان اینکه از 15 داور بین‌المللی برای داوری این مسابقات دعوت شده است گفت: در این مسابقات 250نفر از مسابقات نهایی نیروهای مسلح در رشته‌های مختلف قرآنی حضور دارند که 60 نفر از این تعداد حائز مقام اول و دوم و سوم خواهد بود.

سپهر خاطرنشان کرد: با برگزاری مسابقات از عملکرد قرآنی نیروهای مسلح مطلع می‌شویم و هر ساله 90 هزار نفر از کارکنان و سربازان نیروهای مسلح در مسابقات قرآنی حضور می‌یابند.

وی همچنین از برپایی نمایشگاه فعالیت‌های قرآنی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه این مسابقات خبر داد.

سپهر در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: مهم‌ترین مؤلفه اقتدار سپاه پاسداران معنویت‌افزایی کارکنان و ارتقای تربیت دینی آنان بوده و هست.

معاون هماهنگ کننده نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه پژوهشگاه امام صادق (ع) در قم تحت امر نمایندگی ولی فقیه در سپاه فعالیت می‌کند، گفت: ما 5 هزار روحانی ثابت در رده‌های سپاه داریم که به بحث ارتقای دینی کارکنان می‌پردازند. همچنین از حدود یازده هزار هدایتگر و مبلغ دینی در سپاه و بسیج بهره می‌بریم.

وی افزود: همچنین بیش از 7 هزار مدیر فرهنگی راهبردها و برنامه‌ریزی‌ها را در این حوزه انجام می‌دهند.

سپهر با بیان اینکه در سال 92، 20 هزار مربی قرآنی را تربیت کردیم،‌ گفت: با تلاش‌مان سال آینده این رقم را به 30 هزار خواهیم رساند.

معاون هماهنگ کننده نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه سپاه ، پاسدار انقلاب است گفت: با توجه به تهاجم فرهنگی دشمنان بهترین تصمیم برای مقابله با آن توسعه فرهنگ دینی و قرآنی است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: بیش از ده‌ها میلیون نفر در اقشار مختلف مردم عضو بسیج هستند که این سهم قابل توجهی از جمعیت ایران به حساب می‌آید و سپاه برای همدلی و وحدت امت اسلامی در اکثر پایگاه‌ها و مساجد کشور پایگاه توسعه و ترویج مفاهیم قرآنی برپا کرده که عامل وحدت و همدلی می‌شود.

وی اظهار کرد:‌ معنویت پاسداران بصیرت آنها، ولایتمداری، شهادت طلبی و مردمی بودن از اصول سپاه است که این اصول از رهنمودها وهدایت‌های مقام معظم رهبری منتج شده است و باید براساس این مولفه‌ها حافظ این نظام اسلامی بود.

سپهر در پایان با اشاره به میزبانی سپاه از 20 کشور اسلامی در مسابقات قرآنی گفت: پس از برگزاری آن مسابقه ما به وزارت خارجه اعلام آمادگی کردیم دبیرخانه دائمی مسابقات قرآنی ارتش‌های کشورهای اسلامی منطقه را در سپاه ایجاد کنیم که امیدواریم وزارت خارجه این موضوع را پیگیری کند.

انتهای پیام

کد N833796