توضیحات توکلی دربار نتیجه جلسه امروز دادگاهش

احمد توكلي,دادگاه

نماینده مردم تهران گفت: ما برای اصلاح قانون مشکلی نداریم، بلکه بیشترین مساله در فضای روحی است که به وجود آمده و باعث برخورد سخت‌گیرانه با جرائم رسانه‌ای می‌شود.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا،) احمد توکلی که صبح امروز در سومین جلسه دادگاه خود حضور یافته بود، پس از خروج از دادگاه در جمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه شاکی خصوصی نداشتم و همه آنها رضایت دادند و در حال حاضر منتظر رای دادستانی هستیم. آنها صحبت‌های من را شنیدند و هیات منصفه نیز به صورت عادی جلسه می‌گذارد تا ببینند مستحق تبرئه هستم یا خیر.

وی در پاسخ به این سوال که چه نوع کامنت‌هایی را در سایت خود منتشر می‌کنید؟ گفت:‌ من فقط کامنت‌هایی را که بی‌ادبی باشد حذف می‌کنم.

توکلی در پاسخ به اینکه آیا کارگروه مصادیق مجرمانه سخت‌گیرانه عمل می‌کند؟ گفت: بله از نظر من سخت‌گیرانه برخورد می‌کنند.

این نماینده مجلس در پاسخ به سوال دیگر یکی از خبرنگاران مبنی بر این که در گذشته نیز بسیاری از مطبوعات و رسانه‌هایی که با جناح شما همسو نبودند توقیف و بسته شده‌اند ولی شما از آنها دفاع نکردید؟ خاطرنشان کرد:‌ من تنها روزنامه‌نگاری هستم که از مخالفان خودم دفاع کردم. در رابطه با بسته نشدن روزنامه اعتماد ملی و روزنامه‌ی ابتکار صحبت کردم و آنها باز شدند ولی دفاع به عهده خود فرد است و من از حق خودم دفاع می‌کنم و دفاعی که کردم دفاع قوی و قابل اعتمادی است که به نظرم مورد تایید بود.

وی در پاسخ به سوال دیگری در رابطه با آزادی مطبوعات و این که آیا نمی‌خواهید برای بهتر شدن وضعیت کاری کنید؟ نیز خاطرنشان کرد: برای اصلاح قانون مشکل نداریم، ولی بیشتر فضای روحی به وجود آمده که با جرائم رسانه‌ای سخت گیرانه برخورد می‌کنند.

انتهای پیام

کد N833763