در پی درخواست‌ها برای توقف اعتراضات؛

رهبر اپوزیسیون بروندی به ضرب گلوله کشته شد

در تازه‌ترین ناآرامی‌ها و خشونت‌های بروندی به دنبال هفته‌ها اعتراضات در خصوص درخواست‌ مناقشه آمیز رئیس جمهور این کشور، رهبر یکی از احزاب اپوزیسیون کوچک بروندی به ضرب گلوله کشته شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ساکنین محلی گفتند، زدی فروزی، رهبر حزب "اتحاد برای صلح و توسعه" تحت حفاظت پلیس پیاده به سمت خانه خود در منطقه آنگاگارا در بوجومبورا، پایتخت بروندی در حرکت بود که مورد تیراندازی قرار گرفت.

در این حمله یکی از سه افسر پلیسی که وی را همراهی می‌کردند نیز کشته شدند.

افراد مسلح ناشناس سوار بر خوردویی از صحنه این رویداد فرار کردند.

یکی از خبرنگاران خبرگزاری فرانسه اجساد خونین فروزی و افسر پلیسی را که در مقابل آن خانه افتاده بودند کمی پس از تیراندازی مشاهده کرده بود.

این حمله یک روز پس از انفجار نارنجکی در یکی از بازارهای شلوغ رخ داد که در آن سه تن کشته و 40 تن دیگر زخمی شدند.

این حمله خطر تشدید تنش‌ها در پایتخت بروندی را افزایش می‌دهد.

این تیراندازی یک روز پس از آن صورت گرفت که رهبران معترضان خواستار توقف اعتراضات شده بودند تا به مردم اجازه داده شود نیازهای خود را ذخیره کرده و اجساد عزیزانشان را دفن کنند.

یکی از ساکنین این منطقه گفت: ما صدای شلیک 20 تیر را شنیدیم. همه روی زمین دراز کشیدند و خودرویی را دیدیم که با سرعت عبور کرد.

یکی از افسران پلیسی که وظیفه حفاظت از فروزی را به عهده داشت و در این حمله به شدت زخمی شده بود گفت: ما با پای پیاده به سمت خانه فروزی در حرکت بودیم که یک خودرو جلوی ما ایستاد و سرنشینان آن به سمت ما تیراندازی کردند. من بیهوش شدم و دیگر نمی‌دانم پس از آن چه شد.

یک گزارشگر رادیو در این مسیر در حال صحبت با فروزی بود که مهاجمان شروع به تیراندازی کردند.

وی که در این حمله آسیبی ندیده، گفت: افراد مسلح یونیفورم‌هایی شبیه به آنهایی که محافظان رئیس جمهور می‌پوشند، به تن داشتند.

اما ریاست جمهوری بروندی هرگونه مداخله در این رویدادها را رد کرده و گفت که از این کشتارها بسیار شوکه شده و باید فورا تحقیقات در این خصوص صورت گیرد تا گناهکاران به سزای عملشان برسند.

انتهای پیام

کد N833625