در نشست دوم سران ارتش‌های عربی مطرح شد؛

تاکید قاهره بر لزوم تشکیل ارتش مشترک عربی تا پیش از 29 ژوئیه

عربي,مصر

روسای ستاد مشترک ارتش‌ کشورهای عربی امروز (یکشنبه) به نشست دو روزه خود در قاهره در خصوص تشکیل ارتش مشترک عربی ادامه می‌دهند. این در حالی است که مصر خواهان تشکیل ارتش مشترک عربی تا پیش از پایان ژوئیه شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، این نشست که دومین نشست سران ارتش‌های عربی است و از روز شنبه در مقر اتحادیه عرب در قاهره آغاز شده به بررسی مکانیزم تشکیل نیروی دفاعی مشترک عربی می‌پردازد.

محمود حجازی، رئیس ستاد مشترک ارتش مصر نیز در این نشست خواهان تشکیل نیروی مشترک دفاعی عربی تا قبل از 29 ژوئیه (7 مرداد) شد.

فرماندهان و روسای ستاد ارتش‌ کشورهای عربی در این نشست یادداشتی را مورد بررسی قرار دادند که شامل چگونگی اجرای تصمیم نشست سران عرب برای تشکیل نیروی مشترک عربی با هدف حفظ امنیت جهان عرب در چارچوب جدول زمانی است که حجازی آن را اعلام کرده است.

براساس این یادداشت، ارتش مشترک عربی باید تا قبل از 29 ژوئیه آتی تشکیل شود تا زمان کافی برای مذاکرات و اصلاحات وجود داشته باشد.

در نشست سران عرب در "شرم الشیخ" با تشکیل نیروی نظامی مشترک عربی موافقت شد که هدف از آن مقابله با چالش‌هایی است که امنیت قومیتی عربی را به ویه به دلیل "گروه‌های تروریستی" تهدید می‌کند.

نشست نخست سران ارتش‌های عربی در بیست و دوم آوریل گذشته برای بررسی پیشنهادهای ویژه در مورد اقدامات اجرایی و مکانیزم‌های کاری و بودجه مطلوب برای تشکیل این نیرو برگزار شد.

انتهای پیام

کد N833250