توجیهات داعش برای بهره‌کشی جنسی از زنان اسیر

خشونت داعش علیه زنان اسیر که تاکنون مورد اعتراض نهادهای جهانی بوده، ابعاد جدیدی یافته است. داعش با توسل به برخی احکام، بهره‌کشی جنسی از زنان اسیر ایزدی را در لفاف پرهیز از فحشا و گناه کبیره توجیه می‌کند.

خشونت داعش علیه زنان اسیر که تاکنون مورد اعتراض نهادهای جهانی بوده، ابعاد جدیدی یافته است. داعش با توسل به برخی احکام، بهره‌کشی جنسی از زنان اسیر ایزدی را در لفاف پرهیز از فحشا و گناه کبیره توجیه می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) طبق برآورد سازمان ملل، حدود ۳۰۰۰ نفر و بیش از همه، شمار زیادی زن و دختر ایزدی، در اسارت گروه تروریستی داعش به سر می‌برند. آنها این اسیران را غنائم جنگی به حساب می‌آورند و خود را صاحب اختیار زندگی آنها می‌دانند.

دختران و زنان اسیر، در عین آن که باید برای صاحبان خود غذا بپزند و رفت و روب کنند، قربانی برآورده کردن نیازهای جنسی آنها نیز می‌شوند. آن دسته از زنان اسیر ایزدی که آزاد شده‌ یا به ازای پول مورد مبادله قرار گرفته‌اند، از آزار جنسی سیستماتیک توسط داعش گزارش داده‌اند. شبه‌نظامیان داعش، آنها را ‌فروخته‌ یا اجاره داده‌اند.

به گزارش دویچه وله، اینک داعش به توضیح و توجیه برده‌داری جنسی پرداخته است. تروریست‌های داعش گفته‌اند که بر اساس احکام شرعی آنها، رابطه جنسی جنگجویان مجرد با بردگان زن مجاز است.

در آخرین مطلب تبلیغاتی سایت داعش نوشته شده که "بردگی زنان ایزدی، به نفع خود آنهاست نه به سود صاحب برده!" تا جلوی فحشا و گناهان کبیره گرفته شود.

زنی به نام "ام سمیه ال‌مهاجره" که برای پیوستن به داعش به سوریه رفته، در این سایت پرسیده است: «آیا رابطه جنسی با زنی که اسیر شده، مغایر حقوق بشر و تجاوز به شمار می‌رود؟» در پاسخ گفته شده که به زنان برده، فرصت داده می‌شود تا برای داعش کار کنند و به حقیقت دست یابند!

چند ماه قبل هم، "شورای فتوای داعش" در یک توضیح‌المسائل، به اموری چون مجاز بودن هم‌آغوشی یا حد و مرز خشونت فیزیکی با دختران نابالغی پرداخته بود که به بردگی گرفته شده‌اند.

سازمان ملل در بهار سال جاری، گزارشی از تجاوز سیستماتیک داعش به زنان ایزدی منتشر کرد. این گزارش، بهره‌کشی جنسی و خرید و این زنان را هولناک خوانده و ربایش هزاران دختر و زن ایزدی را در سطح "نسل‌کشی" رده‌بندی کرده بود.

سرنوشت اسیران مرد

تروریست‌های داعش به همین شکل و نحوه دلیل‌آوری، خشونت و جنایت علیه اسیران مرد را نیز توجیه کرده‌اند. صدها و بلکه هزاران پسر و مرد ایزدی تاکنون به دلیل سرپیچی از آنها اعدام شده‌اند. شمار دقیق کسانی که کشته شده‌اند هنوز روشن نیست. تنها گورهایی دسته‌جمعی کشف می‌شوند که در هر یک، تعدادی جنازه قرار دارد.

گروه داعش می‌داند که برده‌داری و خشونت علیه زنان و دختران، حتی از سوی شماری از هواداران داعش نیز به سادگی پذیرفته نمی‌شود و برای همین است که با توسل به خوانش خود از شرع به توجیه این اقدام می‌پردازد.

انتهای پیام

کد N833211