سازمان ملل انتقال محموله کشتی نجات ایران به یمن را بر عهده گرفت

يمن

مقامات سازمان ملل در جیبوتی تایید کردند که مسئولیت انتقال محموله کشتی نجات ایران برای کمک‌رسانی به مردم یمن را بر عهده گرفتند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این کشتی حاوی 2 هزار و 500 تن کمک غذایی از جمله برنج و دیگر مواد غذایی و دارویی و آب بوده است که برای کمک رسانی به مردم یمن در نظر گرفته شده است.

عبیر اتفا، سخنگوی سازمان برنامه جهانی غذای سازمان ملل گفت: محموله این کشتی تخلیه شده و به سازمان برنامه جهانی غذا از زیر مجموعه‌های سازمان ملل در جیبوتی تحویل داده شده است . این محموله شامل 2 هزار و 500 تن از کمک‌های انسان دوستانه بوده است.

مقامات جیبوتی اعلام کردند که کشتی ایرانی اواخر جمعه شب وارد خلیج عدن شد. پس از بازرسی این کشتی محموله آن در اختیار سازمان ملل قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر روز چهار شنبه گذشته گفت: طبق هماهنگی با کمیته بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر و برنامه جهانی غذا (WFP) که در جیبوتی مستقر هستند، کشتی نجات برای بازرسی به جیبوتی رفته و از آنجا اقدامات بعدی انجام می‌شود.

کشتی بشر دوستانه نجات با همکاری سازمان هلال احمر ایران برای کمک رسانی به مردم جنگ زده یمن از اواخر اردیبهشت ماه به سمت بندر جیبوتی حرکت کرد.

انتهای پیام

کد N833199