هیات پارلمانی لهستان به تهران سفر می‌کند

سیاسی

رئیس گروه دوستی پارلمانی لهستان و ایران از سفر هیاتی از پارلمان این کشور به تهران در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در پایان سفر هیات پارلمانی کشورمان به لهستان حجت الاسلام وحید احمدی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و لهستان به همراه سناتور ماتسی گروپسکی همتای لهستانی خود در یک کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرد.

حجت الاسلام احمدی در این مصاحبه ضمن تشکر از مهمان نوازی پارلمان، دولت و مردم لهستان روابط دو کشور را تاریخی خواند و چشم انداز آینده روابط دو کشور را روشن و شفاف برشمرد.

وی همچنین اظهار داشت در این سفر ملاقات های بسیار خوبی با مسئولان پارلمانی لهستان و سایر بخش ها داشتیم.

سناتور گروپسکی نیز گفت: در این سفر ملاقات‌ها و رایزنی‌های مفیدی انجام شد و ما از نقطه نظرات طرف ایرانی درخصوص مسائل مهم بین المللی آگاه شدیم.

سناتور گروپسکی افزود: طرف ایرانی دیدگاه‌های جدید و قابل تاملی را درخصوص مسائل مهم منطقه‌ای ارائه داد که بسیار راهگشا هستند.

وی اظهار امیدواری کرد: این گفت‌وگوها استمرار یافته و در آینده نزدیک هیات پارلمانی لهستان به تهران سفر کند.

لازم به ذکر است هیات پارلمانی کشورمان در این سفر علاوه بر دو دور ملاقات با رئیس سنا و شرکت در ضیافت ناهار نایب ریس مجلس، ملاقات های مستقلی را با کمیسیون سیاست خارجی، گروه دوستی پارلمانی، رئیس کمیسیون ورزش و گردشگری مجلس، معاون وزیر کشاورزی و مدیرکل منطقه ای وزارت خارجه لهستان انجام داد.

گروه دوستی پارلمانی کشورمان همچنین ضمن بازدید از دانشکده شرق شناسی دانشگاه ورشو و ملاقات با اساتید ایران شناسی این دانشگاه در مراسم افتتاحیه همایش بررسی ابعاد روابط فرهنگی ایران و لهستان نیز شرکت کردند.

انتهای پیام

کد N833092