کوثری در کنگره جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی:

فعالیت‌های سیاسی جمعیت جانبازان در راستای اهداف نظام است

سیاسی

عضو هیات موسس جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با بیان اینکه این جمعیت با مجوز کمیسیون ماده ۱۰ احزاب راه‌اندازی شده‌ است، گفت: این مجموعه فعالیت‌های سیاسی خود را در راستای اهداف نظام انجام می‌دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، نخستین کنگره جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی عصر امروز (شنبه) در مجتمع فرهنگی سیدالشهدای تهران با حضور جمعی از مسئولین کشور و نمایندگان مجلس شورای اسلامی از جمله مسعود میرکاظمی، سید مهدی هاشمی، ‌حسن ابوترابی فرد، سید رضا تقوی، مرتضی نبوی، محمدرضا باهنر، الیاس نادران، حسین مظفر، حسین طلا، علیرضا زاکانی، احمد توکلی، غلامعلی حداد عادل، بهرام بیرانوند، علی‌اصغر زارعی و مهرداد بذرپاش برگزار شد.

در ابتدای این کنگره محمد کوثری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو هیات موسس جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با تشریح روند تاسیس این جمعیت اظهار کرد: از سال ۹۲ و بعد از کش و قوس‌های سیاسی و اجتماعی جامعه، جبهه جانبازان انقلاب اسلامی تشکیل شد، اما به صورت رسمی نبود؛ بلکه جمعیتی خودجوش و مردمی بود.

وی افزود: سپس تعدادی از جانبازان را به این جبهه دعوت کردند و در نهایت تصمیم بر این شد که کار به صورت رسمی انجام شود و سپس درخواست مجوز به کمیسیون ماده ۱۰ احزاب رفت اما آنها گفتند این تشکل با عنوان «جبهه جانبازان انقلاب اسلامی» نمی‌تواند فعالیت کند و کلمه دیگری باید جای «جبهه» باشد که در نهایت این تشکل با عنوان «جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی» نامگذاری شد.

کوثری با بیان اینکه فعالیت این مجموعه تشکیل شده از کارهای فرهنگی، اجتماعی و سیاسی، گفت: فعالیت سیاسی در این تشکل به مانند احزاب و تشکل‌های دیگر سیاسی نیست، بلکه در جهت اهداف نظام جمهوری اسلامی که برخاسته از کلام امام و رهبری است، قرار دارد.

وی ادامه داد: جانبازان در این جمعیت و دیگر جانبازانی که در این جلسه حضور ندارند، یک انگیزه الهی داشتند و با فرمان مرجع عالیقدر خود، مسئولیت‌ها را رها می‌کردند و به طرف جبهه‌ها می‌آمدند، چرا که اگر برای پست و مقام بود، کسی در جبهه‌ها پیدایش نمی‌شد. این افراد با صداقت و ارتباط قلبی که با امام (ره) داشتند، در جبهه‌ها حضور پیدا کردند و از صمیم قلب این وضعیت را پذیرفتند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در سال ۹۲ جانبازان احساس مسئولیت کردند که باید تشکلی را با هدف مشخص و حمایت از ولایت فقیه به صورت علنی راه‌اندازی کنند.

کوثری گفت: این تشکل در راستای قانون، کارهای فرهنگی و سیاسی خود را طی می‌کند و نشان خواهد داد که با ارزش‌های الهی هم می‌شود کارهای سیاسی و اجتماعی را به پیش برد.

عضو هیات موسس جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی تاکید کرد: ما در این کنگره از ۴۰۰ جانباز دعوت کردیم و همچنین از برخی مسئولین سیاسی و تعدادی از نمایندگان مجلس نیز دعوت به عمل آمده است.