در نشست خبری هیئت موسس جمعیت جانبازان تاکید شد؛

هدف جمعیت جانبازان آفت زدایی ازانقلاب است/ورودگفتمانی به انتخابات

سیاسی

اعضای هیئت رئیسه هیئت موسس جمعیت جانبازان تاکید کردند این جمعیت به لحاظ گفتمانی وابسته به گفتمان انقلاب و کاملا مستقل است و ورود آن به انتخابات گفتمانی است.

به گزارش خبرنگار مهر، اعضای هیئت رئیسه هیئت موسس جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در حاشیه کنگره این جمعیت در نشست خبری شرکت کردند و به سئوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

اسماعیل کوثری رئیس موقت هیئت موسس جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در این نشست اظهار کرد: بنا به درخواست تعدادی از جانبازان  این تشکل تاسیس شد تا در موضوعات سیاسی و اجتماعی فعالیت کند و زحمات جانبازی خود را تا آخرین لحظه عمر خود ادامه دهند و درمسیر حفظ ارزش های اسلامی و انقلابی قدم بردارند تا نشان دهند هنوز اثر بخش هستند.

وی افزود: جانبازان می توانند نه تنها اثر گذار بلکه برای جامعه الگو نیز باشند.

کوثری تاکید کرد: این تشکل امروز به شکل قانونی درآمده است و با این کنگره قدم اول برداشته شد تا بتوانیم در آینده اثرات این مجموعه را به جامعه ارائه کنیم مخصوصا در مسائل فرهنگی، اجتماعی و سیاسی و همچنین انتخابات مجلس دهم که اواخر سال جاری است.

رئیس موقت هیئت موسس جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی تصریح کرد: ما امروز با این هدف این کنگره را برگزار کردیم که قانون را رعایت کرده باشیم و مصوبه و مجوز کمیسیون ماده ۱۰ احزاب را اخذ کنیم.

مجتبی رحماندوست نماینده مردم تهران در مجلس شوای اسلامی و عضو هیئت موسسه جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در این نشست این جمعیت را آماده دفاع از ارزش های انقلاب دانست و اظهار کرد: جانبازان کسانی هستند که بخشی از سلامتی خود را برای آرمانهای انقلابی داده اند و می توانند باز هم بخش دیگری از سلامتی خود را در راه انقلاب تقدیم کنند.

وی افزود: فعالیت های سیاسی این جمعیت به معنی سیاسی بازی و سیاسی گری نیست و البته این طور نیست که سیاسی نباشد بلکه محوریت فعالیت سیاسی آن ولایت است.

عضو هیئت موسس جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی تاکید کرد: خط سیاسی این جمعیت منش بسیجی است و گرایش های سیاسی متفاوتی ممکن است داشته باشد زیرا نجات آینده انقلاب بسیج است.

رحماندوست یکی از اهداف جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی را آفت زدایی از انقلاب عنوان کرد و گفت: کسانی که در انقلاب بودند برخی دچار گرایشات مادی شده اند ولی تلاش ما این است که آفاتی که دامن انقلاب را گرفته است پاک کنیم.

مجتبی شاکری عضو شورای شهر اسلامی تهران و عضو هیئت موسس جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با بیان اینکه این مجموعه تشکلی به هم تنیده است که گرد گفتمان انقلاب اسلامی جمع شده است اظهار کرد: نوع نگاه ما به انقلاب موزه ای و روایت گونه نیست بلکه نشان دادن سبک زندگی وحضور در جامعه برای ایجاد وحدت است تا بتوانیم همه کسانی که معتقد به ولایت فقیه و اندیشه امام هستند را در یک مجموعه گرد آوریم.

وی تاکید کرد: باید نشان دهیم انقلاب تاریخ مصرف ندارد و انسانهای تراز انقلاب نیز تاریخ مصرف ندارند و این انسانها علاوه بر حضور در میدان نبرد در حوزه های دیگر هم فعالیت دارند و می توانند خود را نشان دهند.

شاکری با تاکید بر اینکه این جمعیت به لحاظ گفتمانی وابسته به گفتمان انقلاب و کاملا مستقل است

خاطرنشان کرد: ورود به انتخابات گفتمانی خواهد بود و با کسانی که با این گفتمان همراه باشند هماهنگی های لازم را به عمل خواهیم آورد.

وی همچنین گفت: شعار جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی بصیرت، وحدت و عزت در سایه ولایت است.

سیدمهدی هاشمی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو هیئت موسس این جمعیت در نشست خبری با بیان اینکه هیئت موسس دو سال است که تشکیل شده است، اظهار کرد: ما تلاش کردیم که این جمعیت را در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب به ثبت برسانیم و از جبهه به جمعیت تغییر نام دهیم.

وی افزود: هیئت موسس ۱۵ نفر بودند و با ۲۰ نفر دیگر شورای مرکزی را شکل می دهند. ما امروز نمایندگی بیش از ۱۲۰ هزار جانباز را خواهیم داشت و امیدواریم با انتخابات شورای مرکزی که امروز برگزار شد دفاتر شهرستانهای خود را نیز راه اندازی کنیم.

هاشمی تاکید کرد: امیدواریم این جمعیت بتواند نقش اساسی خود را با وحدتی که ایجاد خواهد شد و آن را تجلی خواهد داد در سایه ولایت انجام دهد.

حسین مظفر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در این نشست با تاکید بر اینکه این تشکل در راستای اهدافی شکل گرفته است که افراد آن در چارچوب آن جانبازی کرده اند، گفت: طبیعی است که صاحبان اصلی انقلاب حق پاسداری از انقلاب را نیز دارند زیرا عوامل موجبه عوامل مبقیه نیز هستند.

وی افزود: فعالیت این جمعیت سیاسی، فرهنگی و اجتماعی خواهد بود و مستقل از احزاب مرسوم جامعه است و آموزه های رفتاری امام، رهبری و انقلاب را دنبال می کند و همچنین قصد دارد مشکلات مربوط به جانبازان نیز پیگیری کند.