دو هفته پس از پیروزی در انتخابات

باج خواهی کامرون از اتحادیه اروپایی آغاز شد

سیاسی

کامرون تنها دو هفته پس از پیروزی در انتخابات انگلستان، تلاش های دیپلماتیک وسیعی را برای امتیاز گرفتن از اتحادیه اروپا آغاز کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه دیلی میل، کامرون تنها دو هفته پس از پیروزی در انتخابات انگلستان، تلاش های دیپلماتیک وسیعی را برای امتیاز گرفتن از اتحادیه اروپا آغاز کرده است.

دیوید کامرون نخست وزیر انگلستان در بیانیه پایانی اجلاس اخیر سران کشورهای اتحادیه اروپایی در ریگا پایتخت لتونی فهرستی از خواسته‌هایش را در این زمینه مطرح کرد.

او پس از این اجلاس نیز در سخنانی به خبرنگاران گفت: پیروزی من در انتخابات وظیفه سنگینی را برای مذاکره مجدد درخصوص شرایط ادامه عضویت انگلستان در اتحادیه اروپا برعهده من گذاشته است.

او برای پیگیری وعده انتخاباتی خود مبنی بر بازنگری در عضویت کشورش در اتحادیه اروپا، اکنون در حال رایزنی های فشرده ای با سران کشورهای عضو این اتحادیه است تا آن ها را برای پذیرش تغییرات مد نظر خود در این اتحادیه وادار کند.

این روزنامه ادامه داد که کامرون تلاش می‌کند حداکثر تا پایان سال جاری میلادی، یعنی تا شب کریسمس و پیش از برگزاری همه‌پرسی ابقا یا جدایی از اتحادیه اروپا، در زمینه اصلاحات مورد نظر خود مانند مهاجرت، خدمات رفاهی و آینده اروپا به توافق برسد. اصلاحاتی که مخالفان سرسختی چون «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان دارد.

کامرون در اظهارات خود به صراحت تلاش برای توافق در این زمینه را اعلام کرد و گفت: در هفته های آینده سروصداهای زیادی شنیده خواهد شد، اما من به مذاکرات و رایزنی های خود در این مسیر ادامه داده و از موفقیت نهایی کاملاً مطمئن هستم.

وی در سخنان خود به سران کشورهای اروپایی گفته بود که مردم انگلستان از وضعیت کنونی خود در اتحادیه اروپای راضی نیستند و در نهایت نیز درباره ادامه عضویت یا لغو آن تصمیم گیری خواهند کرد.

او این هفته با رئیس کمیسیون اروپا و سران آلمان و فرانسه در این خصوص دیدار هایی خواهد داشت.