مک‌کین: اظهارات اوباما درباره داعش حیرت‌انگیز است

سناتور آمریکایی، جان مک‌کین اظهارات اخیر باراک اوباما در مصاحبه با مجله آتلانتیک مبنی بر اینکه واشنگتن در جنگ با داعش شکست نخورده است را حیرت‌انگیز خواند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه سی.ان.ان، جان مک‌کین، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی در مصاحبه با این شبکه گفت: مطمئنا راهبرد رئیس‌جمهوری آمریکا برای جنگ با داعش موفقیت‌آمیز نبوده بلکه یک شکست خفت‌بار بوده است؛ شکستی که احتمالا مقامات آمریکا را گردهم خواهد آورد تا به بررسی دورنمای اعزام نیروی زمینی به عراق بپردازند.

مک‌کین در ادامه تاکید کرد: چیزهایی که رئیس‌جمهوری آمریکا و مقامات دولت وی می‌گویند، حیرت‌انگیز است، در حالی که می‌بینیم هزاران نفر قربانی می‌شوند و جسدهای سوخته در خیابان‌ها پراکنده است و اعدام‌ها و سربریدن‌ها اتفاق می‌افتند.

وی افزود: این یک فاجعه است. من و سناتور لیندسی گراهام این فاجعه را پیش‌بینی کرده بودیم و تا زمانی که راهبردی برای آن طراحی نکنیم ادامه پیدا خواهد کرد.

این در حالی است که از نظر مک‌کین و گراهام چنین راهبردی نیازمند استقرار 10هزار سرباز آمریکایی برای کمک به عراقی‌ها به منظور مبارزه با گروه تروریستی داعش است.

اوباما اخیرا در مصاحبه با مجله آتلانتیک گفت: به رغم چالش‌ها در عراق راهبرد آمریکا برای مبارزه با داعش شکست نخورده است.

نظرسنجی‌ها نشان دادند که هنوز اکثریت آمریکایی‌ها موافق اعزام نیروی زمینی برای مبارزه با داعش نیستند.

مک‌کین تاکید کرد، تداوم خشونت‌های داعش علیه گروگا‌های آمریکایی و دیگران احتمالا نظر آمریکایی‌ها را در این باره تغییر خواهد داد.

مک‌کین افزود: هدف داعش عراق و سوریه نیست بلکه هدف آنها ما هستیم. آنها یک سرطان هستند و تا زمانی که جلوی این سرطان گرفته نشود گسترش خواهد یافت.

مک‌کین همچنین ابراز اطمینان کرد که سنای آمریکا راهی را برای تمدید قانون موسوم به قانون وطن‌پرستی که در صورت تداوم بن‌بست میان قانونگذاران درباره برنامه‌های جاسوسی دولت، در پایان ماه جاری میلادی منقضی خواهد شد، پیدا خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N832834