مجمع سالیانه جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران

بیانیه «بیداری دانشجویی، عدالت خواهی و استکبارستیزی» صادر شد

دانشجويي,جامعه اسلامي دانشجويان

بیانیه پایانی مجمع سالیانه جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران با عنوان «بیداری دانشجویی، عدالت خواهی و استکبارستیزی» صادر شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،متن این بیانیه به شرح زیر است:

«بسم‌الله الرحمن الرحیم

درود بر روان پاک آن سه دانشجوی شهیدی که با تمام توان و عزم خویش، نقد آتشین خود را علیه آن‌چه که کجروی زمامداران آن زمان می‌دانستند، نثار کردند و درود بر روان پاک شهدای دانشجویی که هنگام احساس خطر، قلم عمل به دست گرفته و با خون خویش خط همکلاسی‌های 16 آذر را در جبهه های نبرد علیه دشمن بعثی نگاشته‌اند.

بر ما دانشجویان نیز واجب آن است که با حفظ هویت پیشین خویش، راه فراخ پیش‌رو را به درستی بشناسیم و با بصیرت گام در راه امام و شهدا بگذاریم.

ما دانشجویان اعلام می‌کنیم که همچنان بر عهد خویش مبنی بر ریز‌بینانه‌ دیدن و ظریف گفتن در نقد وضعیت موجود و عملکرد دولتمردان پایبندیم. قطعا بخشی از رسالت حال حاضر بیداری دانشجویی توجه به رفتار و کردار حاکمان بر عرصه اجرایی کشور و ارزیابی رفتار آنان است، آن هم با شاخص های اسلام ناب و خط امام، که از جمله آن عدالتخواهی و استکبارستیزی است.

نظام اسلامی باید عدالت را محور همه برنامه‌ریزی‌های خود قرار داده و برای تامین آن در بخش‌های مختلف برنامه‌ریزی کند. متاسفانه عزم جدی در دولت برای تحقق عدالت، چه در عرصه اقتصاد و چه در عرصه های دیگر فرهنگی، سیاسی، آموزشی و... مشاهده نمی کنیم. معتقدیم مجلس نیز نتوانسته به وظایف خود در نظارت و تقنین عمل کند. تحقق آن‌چه که رهبر عزیزمان (عدالت‌ واقعی و ملموس و نه فقط سخن گفتن از عدالت) می‌دانند، نیاز به مجاهدت و برنامه ریزی و دوری از شعار زدگی دارد. عده ای هنوز باور نکرده اند که مسئول هستند و دوران انتخابات نیز سپری گشته است.

متاسفانه امروز شاهدیم، ادبیات استکبار ستیزی مسئولان کاهش یافته است. این با هویت حقیقی انقلاب اسلامی زاویه دارد. عده ای رفاه‌طلبی و ترس خود را زیر عنوان توسعه مخفی کرده‌اند تا به خیال خود، با سازش با آمریکا، پیشرفت عائد کشور شود. اما اینان تاریخ را فراموش کرده اند که سرسپردگی به شرق و غرب، نتیجه ای جز ذلت و فلاکت ندارد. سیاستی که در گذشته بعضی از زمامداران خائن تحت عنوان موازنه مثبت در پیش گرفتند و فقط عقب ماندگی را نصیب کشور کردند.

آن کسانی که می‌خواهند عدالتخواهی و استکبارستیزی، به فراموشی سپرده شود، از اسلام و انقلاب بیگانه‌اند. مردم راه اصلی پیشرفت را عدالت‌خواهی، استکبارستیزی و تکیه به توان داخلی می‌دانند. مسئولان نباید پیشرفت کشور را در خارج جستجو کنند، بلکه باید اجرای واقعی سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را راه اصلی شکوفایی اقتصادی بدانند. اعتقاد ما این است که اگر به سنت‌های الهی ایمان داشته باشیم و به آن عمل کنیم قطعا پیروزیم.

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران با توکل و امید به آینده در راستای تداوم انقلاب اسلامی این میراث عظیم امام و شهدا، تمام همت خود را به کار خواهد بست و بار دیگر با رهبر معظم انقلاب اسلامی تجدید بیعت کرده و اجرای منویات ایشان را اولویت اصلی خود می‌داند.»

انتهای پیام

کد N832813