در مراسم استقبال از ولایتی در فرودگاه پکن

دبیرکل اجلاس سازمان‌های غیردولتی سیکا: ایران نقشی فعال در مجامع بین‌المللی دارد

دبیرکل سیکا روز شنبه در مراسم استقبال از علی اکبر ولایتی و هیات همراه در فرودگاه پکن گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره نقشی فعال در مجامع و نشست‌های بین‌المللی به ویژه اجلاس سیکا ایفا کرده و انتظار امروز ما هم تداوم همان روند است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، لیو یو خه، دبیرکل اولین اجلاس سالانه سازمان‌های غیردولتی و مطالعاتی کشورهای عضو «سیکا» با اشاره به چالش‌های پیش رو در قاره آسیا، خواستار تداوم نقش فعال و مثبت ایران در اجلاس پیش‌رو شد و حضور هیات ایرانی در اجلاس را به عنوان کشوری تاثیرگذار بسیار با اهمیت خواند.

او ولایتی را به عنوان دوست قدیمی و دیرینه ملت چین و فردی که برای توسعه روابط ایران و چین پس از پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت کرده است نام برد و خواستار نقش فعال وی در اجلاس پیش رو شد و البته با شناختی که از آقای ولایتی داریم، انتظار ما این است که ایشان همانند گذشته نقش مثبت و ارزشمند خود را در راستای برگزاری هر چه بهتر این اجلاس ایفا کنند.

وی گفت: اولین اجلاس سالانه سازمان‌های غیردولتی و مطالعاتی کشورهای عضو سیکا که در روزهای چهارم و پنجم خردادماه (دوشنبه و سه‌شنبه) در شهر پکن برگزار می‌شود، در راستای تحقق پیشنهاد سال گذشته شی جین پینگ، رییس‌جمهوری این کشور در اجلاس سران سیکا در شانگهای چین صورت می‌گیرد.

هم‌چنین دبیرکل اولین اجلاس سالانه سازمان‌های غیردولتی و مطالعاتی کشورهای عضو سیکا ابراز امیدواری کرد که شرکت کنندگان و به ویژه مراکز مطالعاتی و پژوهشی در اولین اجلاس سازمان‌های غیردولتی سیکا در پکن بتوانند برای چالش‌های قاره کهن روش‌های مناسب و تدابیر لازم را بیابند.

به گزارش ایسنا، اولین اجلاس سالانه سازمان‌های غیردولتی و مطالعاتی کشورهای عضو سیکا با عنوان «تعامل و تدابیر اعتمادسازی در آسیا» از روز دوشنبه هفته جاری (4 خرداد) به مدت دو روز در شهر پکن برگزار می‌شود و دکتر ولایتی، رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در کنار ملاقات‌های خود با برخی مقامات این کشور و هم‌چنین بازدید از مراکز مطالعاتی و پژوهشی و برخی از بخش‌های اقتصادی، در این اجلاس سخنرانی خواهد کرد. حدود 200 نفر از اعضای دولت‌های عضو، سیاستمداران، مراکز غیردولتی و پژوهشی، سفیران خارجی مقیم چین و هم‌چنین کارشناسان بین‌المللی در نشست دو روزه شرکت دارند.

انتهای پیام

کد N832732