‌رئیس دیوان محاسبات کل کشور:

بسیاری از قوانین در حوزه نظارت باید بازنگری و اطلاح شوند

سیاسی

رئیس دیوان محاسبات کل کشور با اشاره به ایرادات ساختار اقتصادی کشور، گفت: برای ایجاد کارآمدی نظام مقدس جمهوری اسلامی در مسائل اقتصادی و معیشتی به عزم و اراده جدی مسولان برای توسعه کشور نیاز است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، امین حسین رحیمی در دومین جلسه شورای اداری استان گلستان با بیان اینکه در این راستا وحدت و همدلی کلیه قوا حول محور مقام معظم رهبری و فهم مشترک از مبحث توسعه حائز اهمیت است گفت: مقام معظم رهبری بر اصلاح بودجه ریزی کشور تاکید دارند و خوشبختانه استارت این اقدام در دولت تدبیر و امید زده شده، چرا که بر این باوریم که بی انظباطی مالی نشأت گرفته از هر موضوعی سبب بروز فساد و عدم توسعه خواهد شد.

وی وظیفه ذاتی دیوان محاسبات را کنترل و نظارت مالی به منظور پاسداری از بیت المال عنوان کرد و افزود: اقدامات دیوان محاسبات باید در بهبود وضع زندگی مردم خود را نمایان کند و در این راستا دستگاه های اجرایی باید کنترل های نظارتی داخلی خود را تقویت کنند، چرا که با تقویت این کنترل ها فسادها و اختلاس ها تقلیل می یابند.

رئیس دیوان محاسبات کل کشور که در شورای اداری استان گلستان سخن می گفت، بر عدم کارایی سیستم نظارت سنتی تاکید کرد و افزود: باید نظارت الکترونیک تقویت شود و در این راستا دیوان محاسبات سامانه نظام الکترونیک(سنا) خود را راه اندازی کرده و از دستگاه های اجرایی می خواهیم که شناخت و استفاده از این سیستم در راستای تقویت نظارت همکاری داشته باشند.

رحیمی با انتقاد از کثرت قوانین و مقررات در حوزه نظارت، یادآور شد: بسیاری از قوانین باید در این حوزه مورد بازنگری و اطلاح قرار گیرد که البته با همکاری مجلس شورای اسلامی بخشی از این اصلاحات اجرایی شده و بخشی دیگر در دست اقدام است.

انتهای پیام

کد N832704