کابل برای دفاع از قندوز دست به دامن شبه نظامیان محلی شد

سیاسی

مقامات افغانستان با اشاره به چگونگی مبارزه نیروهای این کشور با طالبان در قندوز می‌گویند، دولت افغانستان برای مبارزه علیه این گروه تروریستی از شبه نظامیان تحت رهبری فرماندهان محلی کمک گرفته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، گفته می‌شود میزان استفاده از این نیروها به مراتب از دفعات پیشین بیشتر است و همین امر نشان دهنده کنار آمدن اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان با نقش شبه نظامیان در این کشور است.

غنی از زمان رسیدن به قدرت همواره تلاش می‌کرد تا تاثیرات این شبه نظامیان را کاهش دهد چرا که مخالف نقش پررنگ‌ آنها در دولت حامد کرزای، رئیس جمهوری پیشین افغانستان بود.

با این حال اجمل عبیدی، سخنگوی غنی استفاده ازاین نیروها را گزینش نیروهای شهروندی و داوطلب در دفاع از کشور علیه تروریست توصیف می‌کند.

گروه طالبان طی چند هفته اخیر حملات بهاری خود را با حمله به شهر قندوز آغاز کرد. در این میان با توجه به مدت کوتاه خروج نیروهای ناتو از افغانستان نگرانی‌هایی درباره توانایی‌ نیروهای این کشور برای مقابله با این درگیری‌ها وجود دارد.

در همین حال روی آوردن به گروه معروف "مجاهدین" که طی دهه 1980 و با مقابله علیه اشغال شوروی و دولت افراطی طالبان شناخته می‌شوند راه حلی روشن برای بسیاری از سیاستمداران افغان محسوب می‌شود.

انتهای پیام

کد N832699