در بیانیه دانشجویان شریف تأکید شد؛

جامعه نخبگانی کشور هرگز مذاکره زیر شبح ننگين تهدید را برنمی‌تابد

سیاسی

جممعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در بیانیه ای تأکید کردند: جامعه نخبگانی کشور، هرگز و تحت هيچ شرايطي مذاکره زیر شبح ننگين تهدید را برنمی‌تابد.

به گزارش خبرگزاری مهر، جمعی از دانشجویان دانشگاه  صنعتی شریف در بیانیه ای، با اشاره به وضعیت منطقه و جهان، به تهدیدهای آمریکایی ها همزمان با مذاکرات هسته ای اشاره کردند و تأکید کردند: «ما دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف بعنوان جمعی کوچک از دلسوزان انقلاب و آینده ملت ایران و نظام اسلامی ، نسبت به ادامه مذاکرات با شرایط کنونی احساس خطر میکنیم و از كليه ي اقشار مردم دعوت بعمل میآوریم تا براي شركت در تجمع عصر شنبه ۲خردادماه (امروز)که با شعار"ما مذاکره زیر سایه ی تهدید را برنمی تابیم" در میدان فلسطین  برگزار میگردد، شرکت نمائید».

متن این بیانیه به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

فَتَرَى الَّذِينَ فِي قُلُوبِهِم مَّرَضٌ يُسَارِعُونَ فِيهِمْ يَقُولُونَ نَخْشَى أَن تُصِيبَنَا دَآئِرَةٌ فَعَسَى اللّهُ أَن يَأْتِيَ بِالْفَتْحِ أَوْ أَمْرٍ مِّنْ عِندِهِ فَيُصْبِحُواْ عَلَى مَا أَسَرُّواْ فِي أَنْفُسِهِمْ نَادِمِينَ

مردم شریف ایران، همانگونه که با مجاهدت ها و به قربانگاه بردن جان هایشان این انقلاب عظیم را رقم زدند، درطول بیش از ۳۶ سال همواره نشان داده اند به هیچ عنوان اجازه نمیدهند انقلابشان از آرمان ها و اهداف خود منحرف گردد و همین عزم راسخ و عدم انفعال این ملت ،عزتی انقلابی را فراهم نموده است که ملت های هشیار ،همواره حسرت دارابودن چنین گوهری را در دل دارند و این عزت مردم ایران و عظمتی که در دیدگان جهانیان یافته اند موضوعی نیست که به سادگی به دست آمده باشد و قطعا ان شالله از بین نخواهد رفت.

زورگویان عالم و در راسشان آمریکاي خبيث که اکنون در گوشه گوشه ی جهان اسلام مشغول فتنه افکنی و طراحی های خباثت آلود برای به خاک و خون کشیدن مسلمانان اند با گفتمان ظالمانه ی خود به طرق مختلف هربار به شکلی قصد داشته اند این انقلاب را به سمت استحاله شدن بکشانند و  این نشانه‌ی آن است که ملّت را نشناخته‌اند * حال آنکه باید بدانند در مقابل یک گفتمانی قرار دارند که طرف‌دار نابودی نظام سلطه در همه‌ی جهان است *  و طبیعتا و منطقا  این دو گفتمان با هم آشتی نمیکنند  * .

ما دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف اعلام میداریم، آماده ایم همانگونه که برادرانمان در خارج از این مرز ها مشغول مبارزه با جریان ها وفتنه های دست ساخته ی آمریکا هستند، باهمت جهادی ، تلاش خود را در نقاط ضعف کشور معطوف نماییم وغربی ها را در نقشه ی شومی که برای ملت ایران کشیده اند ناکام بگذاریم ، نیز معتقدیم کلید حل مشکلات کشور دردست نخبگان همین مرزو بوم است. و باور داریم "ما می توانیم".

در چنین شرایطی كه  دشمن عزت جمهوری اسلامی را نشانه رفته است و تهدیدات نابخردانه دشمن بر مذاکرات سایه افکنده،به هيچ عنوان پذيرفتني نيست كه تيم مذاكره كننده هسته اي برای رفتن پای میز مذاکره رغبتی از خود نشان بدهد؛ جامعه نخبگانی کشور هم هرگز  و تحت هيچ شرايطي مذاکره زیر شبح ننگين تهدید را برنمیتابد.

لذا ما  دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف بعنوان جمعی کوچک از دلسوزان انقلاب و آینده ملت ایران و نظام اسلامی ، نسبت به ادامه مذاکرات با شرایط کنونی احساس خطر میکنیم و از كليه ي اقشار مردم دعوت بعمل میآوریم تا براي شركت در تجمع عصر شنبه ۲خردادماه (امروز)که با شعار"ما مذاکره زیر سایه ی تهدید را برنمی تابیم" در میدان فلسطین  برگزار میگردد، شرکت نمائید.

امید است تا باحضور مسئولانه ی شما عزیزان اتفاقات  به نحوی رقم بخورد که موجبات  رضایت حضرت ولی عصر(عج)  فراهم گردد.ان شالله...

 فالله یحکم بینکم یوم القیامة ولن یجعل الله للکافرین علی المؤمنین سبیلا

*:بیانات مقام معظم رهبری در دانشگاه افسرى و تربیت پاسداری امام حسین علیه‌السلام ۱۳۹۴/۰۲/۳۰»