باب کورکر: باید امتیازات بیشتری در مذاکرات هسته‌ای بگیریم

سیاسی

رییس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا با تاکید بر اینکه باید امتیازات بیشتری را از ایران بگیریم، گفت: هرگونه توافق با ایران باید شفاف و الزام‌آور باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، باب کورکر، رییس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا و ارائه دهنده طرح نظارت بر توافق هسته‌ای، پس از امضای این طرح توسط باراک اوباما در روز گذشته و قانونی شدن این طرح در مطلبی در وب سایت خود نوشت: پس از انجام تقریبا یک سال تلاش بی‌وقفه هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات و تهدید انجام وتو از سوی کاخ سفید، بسیار خوشحالم که این طرح با امضای رییس‌جمهور به قانون تبدیل شد که پس از این هرگونه توافق هسته‌ای با ایران باید در کنگره ارزیابی و بررسی شود جایی که مردم آمریکا توان اظهارنظر و نمایندگان توان رای دادن را دارند.

در ادامه مطلب کورکر آمده است: من از تلاش هر دو حزب در حمایت از تصویب این طرح که نشان دهنده عزم جدی کنگره برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای است، استقبال می‌کنم.

کورکر همچنین مدعی شد: با قطعی شدن نقش کنگره، کاخ سفید باید نگرانی‌های قابل توجه کنگره را در این باره رفع کند و مذاکره‌کنندگان ما باید از حمایت جدید کنگره برای کسب امتیازات بیشتر از ایران نهایت استفاده را ببرند تا هرگونه توافق احتمالی با ایران شفاف و الزام‌آور باشد و نیز اطمینان دهد که ایران به سلاح هسته‌ای دست نخواهد یافت.

به گزارش ایسنا، این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که مقامات کشورمان همواره بر صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران تاکید و اعلام کرده‌اند سلاح هسته‌ای در دکترین دفاعی ایران هیچ جایگاهی نداشته و ندارد.

انتهای پیام

کد N832369