عبدالله دوم: داعش دشمن شماره یک اردن است

اردن,داعش

عبدالله دوم با تاکید بر اینکه داعش دشمن شماره یک اردن در مرزهای شمالی و شرقی است گفت: هرگز اجازه نخواهیم داد تنش‌های منطقه ما را از اهدافمان منحرف کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری روسیه الیوم، عبدالله دوم، پادشاه اردن در سخنرانی در مراسم افتتاحیه همایش جهانی اقتصاد در دریای مرده گفت: اکنون نیاز است که ما خود سرنوشتمان را به دست بگیریم و البته ما از حمایت‌های جهانی استقبال می‌کنیم. در حقیقت خشونتی که منطقه را تهدید می‌کند بخشی از تهدیدات جهانی علیه صلح، قانون، دموکراسی و همزیستی است که مقابله با آن روشی جامع و جهانی که بر عواملی چون امنیت، دیپلماسی، توسعه و رهبری اخلاقی استوار باشد را می طلبد.

پادشاه اردن در مصاحبه خود با شبکه رادیویی "سی ان ان" آمریکا از تخریب شهر تاریخی پالمیرا (تدمر) در سوریه به دست داعش ابراز تاسف کرد و گفت: هیچ منطقی در طرز تفکر این افراد وجود ندارد و من فکر می‌کنم که آنها هیچ گونه احساسی به بشریت، دین و یا زندگی ندارد و این حادثه گوشزدی برای همه ما بود تا با جدیت بیشتری با این خطر مقابله کنیم.

عبدالله دوم افزود: داعش دشمن اول ما در مرزهای شمالی و شرقی است البته آوارگان سوری نیز در مرزهای دیگر ما با سوریه حضور دارند و این مرزها تا حدودی امن و دارای ثبات است. من معتقدم که همه باید تلاش کنند تا این بخش از جنوب سوریه به منطقه‌ای مناسب‌تر برای زندگی عادی تبدیل شود.

این مقام اردنی در پاسخ به سوالی مبنی بر گسترش بیکاری در کشورهای عربی گفت: فکر می‌کنم که چالش بزرگی که همه ما با آن مواجه هستیم. مربوط به جوانان است خاورمیانه بیشترین جمعیت جوان جهان را دارد و ما باید 25 میلیون فرصت شغلی را طی دهه آینده در منطقه ایجاد کنیم که این خود یکی از دلایل اصلی تلاش برای شروع یک حرکت اقتصادی است.

وی درباره اردن نیز گفت: اسعدادها و توانایی‌های انسانی اردن یکی از مهمترین ثروت‌های ملی است و مساله‌ای که اکنون ما برای آن تلاش می‌کنیم این است که بررسی کنیم چگونه می‌توان از این آمادگی اردنی به بهترین شکل استفاده کنیم. جوانان ما در تکنولوژی‌های روز بسیار مهارت دارند و به دو زبان صحبت می‌کنند ما گرچه کشوری کوچک هستیم اما همیشه می‌توانیم با چالش‌های منطقه تا حد قابل قبولی مقابله کنیم.

انتهای پیام

کد N832331