شکایت داعش از "تئوری‌های توطئه"

گروه تروریستی داعش در تازه‌ترین نسخه مجله اینترنتی خود موسوم به دابق از کاهش جذب نیرو به دلیل «تئوری‌های توطئه» غربی‌ها به شدت گلایه کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مجله اینترنتی گروه داعش موسوم به دابق در سال 2014 راه‌اندازی شد و هدفش پررنگ کردن پیروزی‌های داعش به امید جذب نیروی بیشتر بود. داعش تلاش دارد تا خود را به عنوان دولتی کارآمد به نمایش درآورد.

در نسخه نهم دابق تصویری از جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا در کنار وزرای خارجه عرب به نمایش درآمده که پس از مذاکرات ائتلاف ضدداعش در سپتامبر 2014 گرفته شده بود، داعش در مقاله‌ای نسبت به تئوری‌های توطئه غربی‌ها و حمایت خیانتکاران ابراز نگرانی کرده و هشدار داده است.

در این مقاله با عنوان «شرک تئوری توطئه» آمده است که برخی از شبه‌نظامیان این گروه به دلیل تئوری‌های توطئه غرب مبنی بر اینکه داعش ملعبه دست سازمان‌های اطلاعاتی غرب است، متوهم شده‌اند. در مقاله دیگری از حمله تروریستی به نمایشگاه کاریکاتور ضداسلامی تگزاس در ماه آوریل تقدیر شده است.

همچنین در یک مقاله دیگر به قلم‌ زنی به نام ام سمیه، داعش از آموزه‌های اسلامی برای توجیه تجاوز به دختران ایزدی و برده‌داری استفاده کرده است.

انتهای پیام

کد N832276