نامه بسیج دانشجویی دانشگاه الزهرا(س) خطاب به وزیر امور خارجه

سیاسی

بسیج دانشجویی دانشگاه الزهرا(س) در نامه ای خطاب به وزیر امور خارجه اعلام کرد: مطالبه ی فکت شیت ایرانی و در جریان قرار گرفتن ریز جزئیات مذاکره حق ملت ایران به ویژه دانشجویان است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،متن این نامه به شرح زیر است:

وزارت محترم امور خارجه کشور جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب در آغاز سال و تاکید ایشان بر همدلی و همزبانی دولت و ملت و نهادن نام دولت و ملت همدلی و هم زبانی بر سال جاری، در همه زمان‌ها شاهد آن بوده ایم که ملت شریف جمهوری اسلامی ایران در همه عرصه ها پشتیبان و یاور دولت‌ها بوده اند. لذا با توجه به سخنان راه گشای مقام معظم رهبری در آغاز سال از دولت محترم این انتظار می رود به مطالبات و خواسته های مردم به ویژه قشر مطالبه گر دانشجو توجه بیشتری نماید. از اوایل امسال که مذاکرات بر سر مسائل هسته ای مطرح شد و در آخر هم پیش نویس بیانیه ای در لوزان مکتوب شد شاهد گزافه گویی مقامات غربی بوده ایم. آنان در فکت شیت های منتشر شده از سوی وزارت های خارجه خود مسائل را آنگونه که خود تعبیر می کردند برای رسانه ها بیان نمودند، اما این در حالی است که تیم مذاکره کننده ما از همان ابتدا ی انتشار بیانیه لوزان نظر دیگری داشتند.

متاسفانه روزها گذشته شاهد تناقض گویی های تیم مذاکره کننده بوده ایم.

ابتدا گفته شد که این فکت شیت تهیه شده و در اختیار وزیر امور خارجه است.

سپس گفته شد چیزی تهیه نشده بلکه سخنان وزیر امور خارجه و آقای روحانی همان فکت شیت و بیان جزییات است.

بعداز آن گفته شد که فکت شیت ایرانی تهیه شده اما با صلاح دید آقای روحانی منتشر می شود.

در مرحله دیگری گفته شد که اگر انتشار فکت شیت و جزییات برای مذاکرات حاشیه ساز شود آن را منشر نمی کنیم.

بعد از آن بازهم گفته شد اصلا توافقی نشده تا فکت شیت منتشر کنیم.

در نهایت آقای روحانی در گیلان اعلام کرد: مذاکره تمام نشده که جزییات منتشر شود، مذاکره آداب خودش را دارد و هنوز نمی توان جزییات را منتشر کرد.

مطالبه ی فکت شیت ایرانی و در جریان قرار گرفتن ریز جزئیات مذاکره حق ملت ایران به ویژه دانشجویان است.

انتشار فکت شیت ایرانی هم می تواند پاسخی باشد به هزاران سوال بی پاسخی که در ذهن مردم نقش بسته است و شفاف سازی از جزییات مذاکرات هم خط بطلانی باشد بر فکت شیت های منتشر شده ی آمریکایی.

ما دانشجویان دانشگاه الزهرا (س) به صورت جدی خواستار انتشار فکت شیت ایرانی و شفاف سازی جزئیات مذاکره هستیم و تا تحقق کامل خواسته مان به حق خود استوار ایستاده ایم.

ومن الله التوفیق

بسیج دانشجویی دانشگاه الزهرا(س)

انتهای پیام

کد N832224