اولین نشانه نفوذ تندروها در دولت نتانیاهو؛

معاون وزیر خارجه اسرائیل: کل اسرائیل برای ماست!

اسراييل

معاون جدید وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی در پیامی گستاخانه خطاب به جامعه بین‌الملل گفت: "اسرائیل هیچ گونه عذرخواهی برای سیاست‌هایش در این سرزمین مقدس بدهکار نیست و حتی خداوند نیز در تورات نوید داده که سرزمین اسرائیل متعلق به یهودیان است."

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این سخنرانی تزیپی هوتوولی، معاون جدید وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی نفوذ تندروها در دولت جدید بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل و چالش‌هایی که وی در تلاش برای متقاعد کردن جهان درباره جدیتش در روند صلح با فلسطینی‌ها دارد را نشان داده است.

هوتوولی 36 ساله در میان نسلی از جوانان تندرو در حزب لیکود نتانیاهو قرار داد که طرفدار شهرک ‌سازی‌های کرانه باختری و مخالف تسلیم سرزمین اشغالی به فلسطینی‌ها هستند. از آنجایی که نتانیاهو نتوانسته اکثریت پارلمان را بدست گیرد، این قانونگذاران می‌توانند هرگونه تلاش برای از سرگیری مذاکرات صلح با فلسطین را دچار مشکل کنند.

با توجه به اینکه نتانیاهو به عنوان وزیر امور خارجه موقت اسرائیل نیز محسوب می‌شود، هوتوولی در حال حاضر دیپلمات ارشد تمام وقت اسرائیل محسوب می‌شود.

هوتوولی در جمع دیپلمات‌های اسرائیلی در سخنرانی معارفه مدعی شد: "اسرائیل به شدت تلاش می‌کند تا جهان را راضی و خشنود کند اما دیگر زمان آن فرا رسیده که از خودش دفاع کند. ما باید به حقیقت اصلی حقوق خودمان در خصوص اسرائیل باز گردیم. این سرزمین برای ماست. کل این سرزمین مال ماست. ما اینجا جمع نشده‌ایم تا از چیزی عذرخواهی کنیم.

هوتوولی یک یهودی ارتدوکس در ادامه سخنانش به تفاسیر تورات اشاره کرد که در آن خداوند سرزمین اسرائیل را به یهودیان وعده داده است.

وی همچنین گفت: تلاش خواهم کرد تا کمپین جهانی را برای به رسمیت شناختن شهرک سازی‌های کرانه باختری ایجاد کنم.

معاون وزارت امور خارجه اسرائیل گفت: ما به عنوان یکی از اصول و قوانین جامعه بین‌الملل انتظار داریم حق اسرائیل در ساختن خانه برای یهودیان در هر کجای سرزمینشان به رسمیت شناخته شود.

هوتوولی عملکرد روزانه وزارت امور خارجه اسرائیل را مدیریت خواهد کرد اما نتانیاهو همچنان مسئول سیاست خارجه باقی خواهد ماند.

مارک رگو، سخنگوی نتانیاهو از اظهارنظر درباره سخنرانی هوتوولی امتناع کرده اما گفت، بیانیه‌های روز چهارشنبه نتانیاهو بیانگر سیاست‌هایش است.

انتهای پیام

کد N832043