حسینی در گفت و گو با ایسنا،

حمله عربستان منطبق با قوانین بین‌الملل نیست

عربستان,يمن

یک عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که حمله عربستان به یمن با هیچ یک از قوانین حقوقی و بین‌المللی مطابقت ندارد گفت که عربستان مشروعیت این حملات را از سکوت مجامع بین‌المللی و مدعیان حقوق بشر کسب می‌کند.

باقر حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایسنا اظهار کرد: طبق قوانین بین‌الملل حمله نظامی در شرایطی وجاهت بین‌المللی دارد که کشوری صلح جهانی را برهم زند، اما مردم یمن کاری نکردند که بخواهند صلح جهانی به خطر بیفتد.

وی با بیان این که تروریست‌های وابسته به عربستان رژیم صهیونیستی و آمریکا خطرات جدی را در منطقه ایجاد کرده‌اند افزود: آنها عملیاتشان را از سوریه و عراق شروع کرده و اکنون در یمن ادامه می‌دهند و با چنین اقداماتی امنیت منطقه را به مخاطره می‌اندازند. کارهایی که هیچ دلیل و توجیهی از لحاظ حقوق بین‌الملل ندارد.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در حالی که مردم یمن اقدامی نکردند که مورد هجمه قرار گیرند رئیس جمهور فراری یمن به عربستان فرار کرد و با دشمنان مردمش همراه شد. طبیعی است که مردم این فرد را نخواهند، حال این که اقدام رئیس جمهور یمن بر خلاف مصالح ملی این کشور محسوب می‌شود و خیانت به مردم است.

حسینی با تاکید بر این که عربستان مشروعیت حملاتش را از سکوت مجامع بین‌المللی و مدعیان حقوق بشر به دست می‌آورد گفت: سازمان ملل و شورای امنیت در اختیار آمریکاست؛ پس کسی دیگر برای دفاع از حقوق ملت‌ها وجود ندارد و در چنین شرایطی است که عربستان بدون هیچ توجیه قانونی و حقوقی به یمن حمله می‌کند.

وی در پایان سکوت رسانه‌های غربی در مورد جنایات عربستان در یمن را بر خلاف ادعاهایشان از آزادی بیان دانست و گفت که آزادی بیان تنها در چارچوب خواسته‌های صهیونیست‌هاست و رسانه‌های دنیا در ید قدرت غرب بخصوص صهیونیست‌ها قرار دارد. آنها هر آنچه غربی‌ها بگویند را بر اساس میلشان منعکس می‌کنند و تمامی اتفاقات را نشان نمی‌دهند.

انتهای پیام

کد N831870