نمایش قدرت نیروهای عبدالله صالح در صنعاء و تهدید عربستان به محاکمه او

یمن

یک پایگاه یمنی اعلام کرد که رهبران نظامی حامی علی عبدالله صالح در سالگرد اتحاد یمن رزمایش نظامی را در صنعاء برگزار کردند.

یک پایگاه یمنی اعلام کرد که رهبران نظامی حامی علی عبدالله صالح در سالگرد اتحاد یمن رزمایش نظامی را در صنعاء برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پایگاه یمن پرس گزارش داد که رهبران نظامی حامی علی عبدالله صالح رئیس‌جمهور پیشین یمن رزمایشی را در سالگرد وحدت یمن برگزار کرده و فراخوان‌هایی از بلندگوها برای حمله به عربستان دادند.

این رزمایش که در نوع خود بی‌سابقه است در میان شرایط سیاسی و نظامی یمن برگزار شد. این رزمایش با مشارکت هزاران سرباز در خیابان علی عبدالمغنی در منطقه التحریر در مرکز صنعاء برگزار شد.

شاهدان عینی اعلام کردند که در جریان این رزمایش تهدیدها و پیام‌های صوتی از طریق بلندگوها داده می‌شد مبنی بر اینکه این نیروها به شهر نجران عربستان اعزام می‌شوند.

این در حالی است که احمد عسیری مشاور وزیر دفاع عربستان سعودی و سخنگوی ائتلاف موسوم به طوفان قاطع مدعی شد که یمن پس از پاکسازی از حوثی‌ها در آستانه احیای امید است.

عسیری گفت که رزمایش‌های علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهوری مخلوع یمن برملا شده است و ائتلاف عربی اقدامات او را می‌داند.

وی تاکید کرد که اوضاع علی عبدالله صالح همانند قبل از طوفان قاطع نخواهد بود و دولت «قانونی» یمن او را به خاطر جنایت‌هایی که مرتکب شده است، محاکمه خواهد کرد.

وی افزود: فرماندهی ائتلاف به کشتی ایرانی که به سمت جیبوتی رفته است تا پس از تفتیش لنگر بیندازد، مجوز نداده است و تا روز گذشته فرماندهی ائتلاف هیچ‌گونه درخواستی از دولت ایران در مورد این کشتی‌ دریافت نکرد و ما به این کشتی اجازه عبور نخواهیم داد.

انتهای پیام

کد N831853