کمیته پزشکی بین المللی:

انبارهای مواد غذایی در یمن خالی شده است

سیاسی

جاناتان کانلایف مدیر کمیته پزشکی بین المللی در یمن نسبت به خالی شدن انبارهای مواد غذایی در یمن و افزایش شمار نیازمندان به کمک های غذایی هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سبأ نت، کانلایف روز جمعه طی اظهاراتی مطبوعاتی گفت که از 26 میلیون نفر جمعت یمن 12 میلیون نفر نیاز به کمک های غذایی دارند که هر روز به شمار نیازمندان افزوده می شود.

وی افزود: انبارهای مواد غذایی خالی شده است و در حال حاضر چیزی در عدن وجود ندارد، قیمت گندم چهار برابر شده است و مردم دیگر قدرت خرید ندارند.

مدیر کمیته پزشکی بین المللی در یمن تاکید کرد: اگر تمام آژانس ها و سازمان های امدادرسانی در جهان تمام تلاش خود را به کار گیرند نمی توانند به طور کامل جای بخش بازرگانی داخلی یمن را بگیرند و از سوی دیگر تعطیلی عملیات امدادرسانی نیز غیر ممکن است.

طبق اعلام این کمیته، یمن ماهانه به بیش از 100 هزار تن حبوبات نیاز دارد، کالاهای اساسی مثل روغن نباتی، غلات و گوشت از دیگر نیازهای ضروری یمن است.

در همین راستا خبرگزاری رویترز اعلام کرد که تاخیر در ورود کمک های انسانی به خاطر عملیات بازرسی که ائتلاف جنگ انجام می دهد باعث افزایش چالش ورود مواد غذایی به این کشور شده است.