۰

بیانیه شدیداللحن حزب الله درباره حمله انتحاری به مسجد امام (ع) در قطیف

  • ۱۰بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

واحدمرکزی خبر نوشت:

حزب الله لبنان با صدرو بیانیه شدیداللحنی حمله تروریستی به نمازگزاران در مسجد امام علی (ع) را در شهر قطیف عربستان سعودی محکوم کرد و مقامات آل سعودی را مسئول این جنایت دانست.
به گزارش مونیتورینگ خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه دفتر روابط عمومی و اطلاع رسانی حزب الله لبنان، حزب الله انفجار تروریستی و کینه توزانه که مسجد امام علی (ع) را در منطقه «القدیح» شهر «قطیف» عربستان هدف قرار داد و در نتیجه آن بیش از بیست نفر از نمازگزاران شهید و ده ها تن دیگر زخمی شدند به شدت محکوم کرد.
حزب الله لبنان در بیانیه خود اعلام کرد: این جنایت یکی از جنایت هایی است که مساجد و مراکز دینی را در جهان اسلام هدف قرار می دهد و گروه هایی مرتکب این جنایت ها می شوند که درکی از معنای نماز ندارند و حرمت خانه های خداوند و مراکز عبادت را نگه نمی دارند و به خون بی گناهانی که در قتلگاه های نابخردی، کینه و تحریکات طایفه و مذهبی ریخته می شوند اهمیتی نمی دهند.
حزب الله در بیانه خود تاکید کرد: اصحاب ایده های تروریستی و تکفیری جنایتکار در حملات خود فرقی بین شیعه و سنی یا مسلمان و غیر مسلمان قائل نیستند بلکه علیه همه وحشیگری می کنند و بر اساس ایده کینه توزانه هر کسی را که مخالف آنها باشد تکفیر و ریختن خونش را مباح می کنند. آنها شنیع ترین جنایت ها را به زشت ترین شکلی که بشریت در تاریخ دیده است مرتکب می شوند و با این جنایت ها با اصرار و تعمد اهداف دشمنان امت اسلامی را تحقق می بخشند.
حزب الله لبنان در ادامه بیانیه خود مقامات عربستان سعودی را به علت حمایت و پشتیبانی فکری، رسانه ای، سیاسی، مادی و عملی از قاتلان جنایتکار مسئول کامل این جنایت شنیع دانست و اعلام کرد این حمایت عربستان به علت این صورت می گیرد که جنایتکاران مرتکب جنایت های مشابه در بسیاری از کشورهای عربی و اسلامی شوند. همچنین، این حمایت از تروریست ها به علت کوتاهی در رسیدگی به منطقه الشرقیه عربستان و بلکه تحریک علیه اهالی آن صورت می گیرد، امری از مدت ها پیش به بدترین شکل تحریک طایفه ای و نژادپرستانه وجود داشته است.
حزب الله در پایان به بازماندگان و خانواده های شهدای بی گناه تسلیت گفت و برای زخمی شدگان نیز شفای عاجل خواستار شد و تاکید کرد که به خواست خداوند تعالی پیروزی نصیب مومنان شکیبا خواهد شد.

4949

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.