برگزاری اجلاس داووس در امان با حضور مقامات ارشد جهان

اجلاس جهانی داووس در منطقه "البحرالمیت" اردن امروز (جمعه) برگزار شد. معاون نخست‌وزیر عراق نیز پس از ورود نتانیاهو از این کنفرانس خارج شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منابع آگاه در مصاحبه با شبکه المیادین اعلام کردند، "سجاد الاعرجی"، معاون نخست‌وزیر عراق پس از ورود بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از اجلاس جهانی اقتصادی داووس خارج شد.

در همین حال، محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنرانی خود در این اجلاس به اهمیت اردن میان کشورهای منطقه و جایگاه‌های استراتژیک آن در جذب سرمایه‌گذاری تاکید کرد.

وی عنوان داشت: ما در امور کشورهای برادر عربی مداخله نکرده و نخواهیم کرد. ما همچنین برای پشت سر گذاشتن موانعی که جلوی آشتی را می‌گیرد، تلاش می‌کنیم. آنچه که مانع صلح می‌شود، این است که اسرائیل به اشغالگری‌ها و شهرک‌سازی‌های خود با استفاده از زبان زور ادامه می‌دهد.

در همین حال، عبدالله دوم، پادشاه اردن، تصریح کرد: ما به تنش‌های منطقه‌ای اجازه نمی‌دهیم تا مانع از تلاش‌های ما شود. ما نمی‌توانیم در مقابل چالش‌هایی که با آن مواجه هستیم، پا پس بکشیم.

همزمان، عبدالفتاح السیسی، رییس جمهوری مصر در سخنرانی خود در این اجلاس گفت: منطقه عربی شاهد تحولات ریشه‌ای در سطوح مختلف سیاسی، امنیتی و اقتصادی است.

در همین راستا، شبکه دو تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که شیمون پرز، رئیس سابق رژیم صهیونیستی تصمیم دارد در حاشیه اجلاس داووس با عبدالله دوم و عبدالفتاح السیسی دیدار کند.

انتهای پیام

کد N831403