فرمانده سپاه هوا فضای سپاه:

مطالبه غرب برای بازرسی مراکز نظامی جاسوسی رسمی در ایران است

سیاسی

سردار حاجی زاده با اشاره به طرح برخی مطالبات ظالمانه و غیر قانونی در فرآیند مذاکرات هسته ای توسط آمریکا گفت: درخواست غرب برای بازرسی مراکز نظامی در حقیقت درخواست جاسوسی رسمی در ايران است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سپاه نیوز، همزمان با میلاد امام حسین (ع) و روز پاسدار وابستگان نظامی خارجی مقیم ایران و نمایندگانی از وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، ستاد کل نیروهای مسلح، ارتش جمهوری اسلامی و نیروی انتظامی با سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه دیدار کردند.

در این دیدار که در ستاد فرماندهی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد، سردار حاجی زاده با گرامیداشت سالروز ولادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و روز پاسدار و خیر مقدم به میهمانان خارجی و داخلی اظهار کرد: برای آحاد پاسداران جای بسی افتخار و مباهات است که در مقام و مسئولیت پاسداری از انقلاب اسلامی به بزرگ پاسدار اسلام و پیشوای آزادگان جهان اسلام حضرت امام حسین(ع) اقتدا کرده اند.

وی با اشاره به مقاومت و ایستادگی ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس در برابر دشمن بعثی و سپس رویارویی پیروزمندانه باتوطئه های رنگارنگ نظام سلطه و استکبار طی سال های پس از جنگ تحمیلی افزود: ملت بزرگ ایران با الهام از سیره عملی سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و وفاداری نسبت به پیمانی که با خون شهدا بسته اند، با اطاعت از ولی فقیه و زعامت حضرت امام خمینی (ره) و جانشین صالح و شایسته ایشان مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی) مسیر جهاد، مقاومت و ایستادگی در برابر مستکبران را تا پیروزی نهایی ادامه خواهد داد.

سردار حاجی زاده در ادامه با تبیین تحولات جهانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی که با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی مرحله نوینی در معادله قدرت پدید آمد، گفت: بعد از فروپاشي شوروي ،فرصت پياده سازي تئوري نظم نوين جهاني براي آمريكا مهيا شد. اين تئوري بر پاية فرهنگ تماميت خواهي و سلطه طلبي بنا شده است.

وی با بیان اینکه " اساس اين ايده ايجاد دهكده بزرگ جهاني به رهبري آمريكا استوار شده است." افزود: آمريكا بر اساس این اصول، كليه برنامه ها و اهداف راهبردي خود را براي حفظ و استمرار قواعد جهان تك قطبي قرار داده است.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه تأکید کرد: امروز، هر حكومتي، فارغ از هر نوع گرايش ديني و اعتقادي، اگر منافع ملي خود را ، هم جهت با منافع سلطه طلبانه غرب، به سركردگي آمريكا، تعريف نكرده باشد و در مقابل آمریکا کرنش نکند با اِعمال سياستهاي تحريم، مهار، تعدي و تجاوز و تضييع حق حاكميت مواجه خواهد شد و این نسخه ثابت استكبار غرب براي كشورها مي باشد.

سردار حاجی زاده با ارائه تصویری از وضعیت امروز منطقه خاطر نشان کرد: چند سالي است منطقه استراتژيك غرب آسيا و بخش هايي از شمال آفريقا شاهد ناامني، خون ريزي و كشتار مردم بي گناه و جنگ هاي خانمان سوز توسط گروههاي تروریستی تكفيري و داعش شده است و هر روز نيز دامنه اين جنگ ها توسعه پيدا مي كند.

وی افزود: در چنین وضعیتی علاوه بر نابودی زیرساخت کشورها، كودكان، زنان، افراد پير، جوانان، شيعه و سني، مسيحي و غير مسيحي، ايزدي، كُرد و ... با مليت هاي مختلف در این منطقه قتل عام شده و زنان و دختران به بردگي جنسي برده می شوند .

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به عقاید انحرافی و ضد اخلاق و ضد دین گروهک های تروریستی تکفیری گفت: اين گروهها با افكار الحادي، قارچ گونه در منطقه در حال رشد هستند و اين ويروس خطرناك 80 كشور را تاكنون آلوده كرده است. اعتقادات و اقدامات آنها بر هيچ دين و آئيني و حتي منطق بشر اوليه بدوي منطبق نيست.

سردار حاجی زاده افزود: آنها انسان زنده را به آتش مي كشند، قلب آدم مرده را از قبر بيرون كشيده و به دندان مي گيرند، در كوچه و بازار، مسجد، مناطق جمعيتي حركت هاي انتحاري انجام مي دهند و بي گناهان را مي كشند.

وی با بیان اینکه " گروهک های تروریستی تکفیری و داعش در جايي جنگ داخلي و برادر كُشي راه مي اندازند و در جاي ديگر با بسيج مدرن ترين تسليحات به جنگ مردمي بي دفاع مي روند و شب و روز بر سر آنها اقسام بمب ها را مي ريزند." سؤال کرد: اين جنگ هاي ويرانگر با رهبري چه قدرت هايي و با چه اهدافي انجام مي شود؟ شكل دهي، هدايت و مديريت تروريسم از نوع دولتي و افسار گسيخته آن مبتني بر اهداف سياسي و اعتقادي افراط گرايانه و ويرانگر از چه مبدأیی هدایت مي شود؟

فرمانده نیروی هوافضای سپاه اظهار داشت: امروز پشت صحنه اين همه ويران گري ها آشکار و براساس اقرار خود آنها واضح و شفاف شده است که تحت حمایت چه کشورها و دولت هایی قرار دارند.

این مقام عالیرتبه نظامی تصریح کرد: صحنه گردان اصلي این جنایات آمريكا است. آمريكاییها با طرح انگليسي - صهيونيستي و پول كشورهاي منطقه و در رأس آنها عربستان سعودي به دنبال منافع شومي هستند كه دير يا زود خود آنها را نيز در اين باتلاق گرفتار خواهد كرد.

سردار حاجی زاده با اشاره به اینکه "در این عرصه وحشي گري افسار گسيخته هيچ كشوري در حاشيه امن قرار نمي گيرد و قطعاً به نوعي از عوارض اين اقدام تأثير مي پذيرد" افزود: آمريكا به دنبال گسترش جنگ نيابتي در منطقه است و با عوام فريبي ، ائتلاف ضد داعش راه مي اندازد ولي به طور علني مي گويد ما به دنبال نابودي داعش نيستيم، ما بحران را مديريت مي كنيم. این در حالی است که در صحنه عراق شاهد بار ريزي با هواپيما و انواع كمك رساني به داعش هستيم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سیاهه ی دشمنی های آمریکا علیه نظام و ملت ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران طی 37 سال گذشته انواع طرح های ضد بشری نظام سلطه به رهبری آمریکا را تجربه کرده است و اقدامات تروریستی، نا امن سازی، انفجارات، زدن شهرها با خمپاره تنها بخشی از اقدامات خصمانه ای است که توسط گروهک هایی که امروزه خارج نشین هستند و بعد از سه دهه همچنان توسط آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی حمایت می شوند، در این سال ها در کشور ما به مرحله اجرا در آمده است.

وی افزود: این گروه های تروریستی بیش از 16000 نفر از مردم بی گناه ایران را شهید کرده اند. ما آموخته ایم چگونه امنیت ایران را حفظ کنیم. ما آموخته ایم در مقابل گروه های تکفیری، تروریستی، ضد بشری و حتی هواپیما ربایی چگونه مقابله کنیم، ما آموخته ایم چگونه با دشمن بجنگیم. همه ترفندهای آنها برای ما روشن است. ولی کشورهایی که تجربه غنی37 ساله ایران را ندارند بسیار آسیب پذیر هستند.

سردار حاجی زاده با پرده برداشتن از برخی واقعیات تلخ موجود پیرامون وضعیت گروهک های تروریستی تکفیری تحت حمایت آمریکا و غرب گفت: نکبت جدید و گروه های تروریستی مورد حمایت آمریکا مرز و قلمرو نمی شناسد، جبهه ندارد، ظرف چند روز ارتش های کلاسیک و بی تجربه را متلاشی می کنند، امنیت مردم را ظرف مدت کوتاه از بین می برند.

وی افزود: امروز کشور هایی مثل عراق، سوریه و لیبی گرفتار این مصیبت هستند و ملت بزرگ یمن نیز درگیر مصیبت بزرگی همچون مصیبت غزه است.

این مقام عالیرتبه نظامی کشورمان با ابراز تأسف نسبت به حمایت کورکورانه ی برخی از کشورهای منطقه خلیج فارس از سیاست های جاهلانه عربستان و انجام پروازهای عملیاتی از این کشور ها به سمت یمن تأکید کرد: ما در مقابل خداوند متعال ، بشریت و تاریخ باید جوابگوی اعمالمان باشیم .

سردار حاجی زاده با حساس توصیف کردن شرایط منطقه و مضحک خواندن دلسوزی رئیس جمهور بی خرد آمریکا در قبال برخی کشورهای منطقه خاطر نشان کرد: تحلیل شرایط منطقه آنی نیست که اوباما به عنوان دل سوز منطقه خلیج فارس در کمپ دیوید ارائه می دهد . کشورهای منطقه باید بیشتر ازاین هوشیار باشند واقعیت ها را آنگونه هست تحلیل و ارزیابی کنند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به مصاف دیرینه ی ملت ایران با دشمنی های آمریکا و غرب گفت: ما همچنان با توطئه های آمریکایی روبرو هستیم، ما امروز درگیریک جنگ تمام عیار اقتصادي ، فرهنگي، امنيتي و سياسي با آنها هستيم. آمریکاییها ساليان سال است كه از مقابله مستقيم و جنگ با ايران نااُميد هستند و با بي شرمي تمام در این حوزه ها ناجوانمردانه مشغول تلاش می باشند.

وی با اشاره به طرح برخی مطالبات ظالمانه، غیر قانونی و غیر عقلانی در فرآیند مذاکرات هسته ای توسط آمریکا و متحدان کاخ سفید افزود: اخيراً نيز در حاشيه مذاكرات مي شنويم مسئله بازرسي مراكز نظامي و دفاعي را به بهانه مسائل هسته اي مطرح مي كنند ولي نمي دانند كه روش هاي نفوذ و شيوه هاي موريانه اي آنها در نزد ايرانيان نخ نما شده است و اين درخواست غرب ، در حقیقت درخواست جاسوسي رسمي در ايران است.

سردار حاجی زاده تأکید کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا فرمودند ما نه تنها اجازه نخواهيم داد از مراكز نظامي و دفاعي بازرسي كنند بلكه تحت هر عنوان شامل بازرسي هماهنگ شده يا نشده پيرامون مراكز يا حتي هر فاصله اي و به هر شكلي ، پاسخ ما پاسخ به اقدام در حكم جاسوسي خواهد بود و پاسخ آن، "سرب داغ" است.

فرمانده هوافضای سپاه در پایان با قدردانی از پذیرش دعوت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط وابستگان نظامی خارجی مقیم ایران خطاب به آنان گفت: امیدواریم اینگونه جلسات فراتر از تشریفات، نتایج ملموس و کاربردی برای همه کشورها و ملت ها داشته باشد. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آمادگی همکاری همه جانبه در تمامی ابعاد با کشورهای دوست را دارد.

در این دیدار همچنین سرهنگ کنستانتین پانوف (وابسته نظامی کشور اکراین) به عنوان نماینده وابستگان نظامی خارجی مقیم ایران طی سخنانی با تبریک میلاد امام حسین (ع) و روز پاسدار به فرمانده نیروی هوافضای سپاه و سایر فرماندهان و کارکنان این نهاد گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از مهمترین ارکان نظامی جمهوری اسلامی ایران است که وظیفه دفاع از کشور را بر عهده دارد و در این بین نیروی هوافضای سپاه نقش بزرگ و بسزایی ایفا می کند.

وی تصریح کرد: نیروی هوافضای سپاه از جوانترین نهادهای نظامی ایران است و این نشانگر آن است که پیشگامان نظامی ایران در این نهاد گرد هم آمده اند.

سرهنگ کنستانتین پانوف با اشاره به نقش ها و اقدامات سپاه در مرزهای کشور و شهدای آن در این راه یادآور شد: شهیدانی که جانشان را در راه میهنشان فدا کرده اند، الگویی برای تربیت نسل های بعد می باشند.

وی در پایان با آرزوی پیشرفت و شکوفایی بیشتر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و خوشبختی خانواده های پاسداران تأکید کرد: امیدوارم ایران و ملتش همواره در سایه صلح برقرار بوده و آینده ای روشن در انتظار این کشور باشد.

گفتنی است در پایان این مراسم هدایایی توسط فرمانده نیروی هوا فضای سپاه به میهمانان خارجی شرکت کننده در برنامه اهدا گردید.