پیام جلالی به مناسبت روز پاسدار

سیاسی

کاظم جلالی رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی طی پیامی روز پاسدار را تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن این پیام به شرح زیر است:

سوم شعبان خجسته زادروز امام حسین (ع)، یادآور رشادت‌ها و ایثار امام فداکاری است که تلألو اخلاق حسنه و صفات نیکوی ایشان چراغ راه هدایت عاشقان و محبانشان گشته است.

حماسه و ایثارگری‌های امام حسین‌(ع) در روز عاشورا و در دشت کربلا، سرآغاز حرکتی عظیم شد که با اتکا به پشتوانه معنوی اسلام را زنده نگاه داشت و در عرصه گیتی شناساند و امروز موج بیداری اسلامی با تمسک به آن حماسه عاشورایی مرزهای منطقه و جامعه جهانی را درنوردیده است و عشق به اهل بیت (ع) را نه تنها در دل مسلمانان بلکه در دل تمامی آزادگان جهان نهادینه کرده است.

تطابق سالروز ولادت امام حسین (ع) و نامگذاری آن به نام روز پاسدار، تلاقی سرمشق‌پذیری نیروهای متعهد، صادق، پرتلاش و جهادگری است که از نخستین روزهای انقلاب با پیروی از رهبر فقید انقلاب اسلامی گام‌های بلندی در اعتلای آرمان‌های مقدس انقلاب برداشتند و امروز نیز در پرتو رهبری داهیانه مقام معظم رهبری، در عرصه سازندگی و پیشرفت‌های علمی و عملی و دفاعی ایران اسلامی، زمینه‌ساز ارتقا توانمندی‌های جمهوری اسلامی شده‌اند و سرفرازانه در مسیر رشد و پیشرفت کشور تا دستیابی به افق روشن فردای ایران اسلامی گام برمی‌دارند.

حماسه‌ آفرینی‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سال‌های دفاع مقدس نمایی مشخص و مبرهن از امتداد مسیر اباعبدالله‌الحسین (ع) تا عصر حاضر است و این روز فرصت مغتنمی است تا از رشادت‌ها و ایثار جوانان متعهد، مخلص و ایثارگری یاد نماییم که مشتاقانه با تأسی از آن امام همام در مسیر حفظ آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی از جان خویش گذشتند و مسیر شهادت را برگزیدند.

امروز نیز سپاه پاسداران با چشمانی باز و ذهنی بیدار در سنگر مقابله با تهاجم فرهنگی و جنگ نرم و حربه‌های خصمانه استکبار جهانی، آماده دفاع از انقلاب اسلامی است.

اینجانب ضمن تبریک میلاد مبارک امام حسین (ع) و همچنین تبریک فرارسیدن سوم خرداد روز مقاومت و پیروزی با آزادسازی خرمشهر در عملیات بیت المقدس، روز پاسدار را به تمامی نیروهای مکتبی و ایثارگر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و خانواده معظم شهدا پاسدار که همواره بر دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی تاکید داشته‌اند، تبریک می‌گویم و توفیق روزافزون این عزیزان را در سایه توجهات حضرت ولی‌عصر (عج) و تحت زعامت رهبر معظم انقلاب اسلامی، از درگاه ایزد منان خواستارم.

انتهای پیام

کد N831248