اتحادیه عرب به سخنان اخیر نتانیاهو واکنش نشان داد

واحدمرکزی خبر نوشت:

اتحادیه عرب سخنان اخیر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی را درباره اینکه شهر اشغالی قدس پایتخت ابدی اسراییل باقی خواهد ماند ،‌ به شدت محکوم کرد .
کمیته ویژه فلسطین و اراضی اشغالی عربی در اتحادیه عرب روز پنجشنبه در بیانیه ای با محکومیت سخنان نژاد پرستانه نتانیاهو ، مداخله فوری جامعه جهانی و سازمان های بین المللی را برای اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی خواستار شد .
اتحادیه عرب تاکید کرد کشورها و نهادهای بین المللی باید اسرائیل را به رعایت قوانین و مقررات بین المللی و پیروی از اصول و قوانین بین المللی حقوق بشر وادار سازند .
به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان از قاهره ، اتحادیه عرب اظهارات نتانیاهو درخصوص تصمیم دولت جدید اسرائیل برای اجرای یک رشته طرح های شهرک سازی در شهر اشغالی قدس را غیر مسئولانه توصیف و تاکید کرد بی شک اقدامات و طرح های جدید اسرائیل در شهر قدس با واکنش شدید کشورهای عربی ، بین المللی و نیز فلسطینی ها مواجه خواهد شد.
اتحادیه عرب اظهار داشت بیان چنین سخنان خصمانه و غیر مسئولانه به معنای نادیده گرفتن
همه قوانین بین المللی به ویژه قطعنامه های شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل است .
اتحادیه عرب در ادامه افزود انجام چنین اقدامات خودسرانه ویکجانبه گرایانه اسرائیل به معنای نقض همه اصول ، کنوانسیون ها و قطعنامه های بین المللی است و اتحادیه عرب این اقدامات را کاملا مردود می داند .
اتحادیه عرب در پایان بیانیه خود تاکید کرد اسرائیل با این اقدامات ضمن نقض آشکار همه اصول و قوانین بین المللی ، به تشدید تنش و بحران در منطقه دامن می زند که به طور قطع واکنش های تند منطقه ای و بین المللی را در پی خواهد داشت .
اتحادیه عرب تاکید کرد سئوال اصلی این است که هدف اسرائیل از این اقدامات بسیار خطرناک چیست ؟ چون سیاست های دولت جدید اسرائیل فرصت پیگیری گفتگوهای سیاسی برای رسیدن به یک صلح عادلانه و فراگیر را ازبین می برد .

4949

کد N830950