سفر دستیار کری به تل آویو با موضوع منطقه عاری از سلاح هسته ای

سیاسی

دولت آمریکا یکی از مقامات ارشد خود را در تلاش برای احیای مذاکرات مرتبط با ایجاد خاورمیانه عاری از تسلیحات هسته ای عازم سرزمین های اشغالی کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، وزارت امور خارجه آمریکا تایید کرده است که «توماس کانتری من» دستیار جان کری وزیر امور خارجه در امور امنیت بین الملل و عدم اشاعه برای گفت و گو با مقامات صهیونیست به سرزمین های اشغالی سفر کرده است.

سفر این مقام ارشد آمریکایی به سرزمین های اشغالی در حالی صورت گرفته که این نگرانی وجود دارد که مذاکرات مرتبط با بازنگری در معاهده عدم اشاعه تسلیحات هسته ای (ان.پی.تی) بدون هیچ گونه پیشرفتی امروز (جمعه) در نیویورک پایان یابد.

 با این حال یکی از سخنگویان وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی از اظهار نظر درباره سفر توماس کانتری من به سرزمین های اشغالی خودداری کرده و گفته است که این موضوع بسیار حساس است.

ایجاد منطقه خاورمیانه عاری از تسلیحات هسته ای یکی از نکات معدودی است که آمریکا و روسیه درباره آن توافق دارند. گفتنی است رژیم صهیونیستی عضو معاهده ان.پی.تی نیست و تخمین زده می شود که بیش از 400 کلاهک هسته ای در اختیار داشته باشد.