یک سوم جمعیت تدمر فرار کرده اند

سیاسی

دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد اعلام کرد که یک سوم جمعیت 200 هزار نفری شهر تدمر (پالمیرا) در سوریه بدنبال تسلط داعش بر این شهر، از خانه های خود فرار کرده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دفتر حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرده است که نزدیک به 70 هزار نفر از شهروندان سوری ساکن در شهر تدمر در روزهای اخیر و همزمان با افزایش درگیری ها بین نیروهای دولتی و تروریست های داعش از این شهر گریخته اند.

راوینا شامداسانی سخنگوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو به نقل از منابع قابل اطمینان گفت گزارش هایی در دست است که نشان می دهد نیروهای دولتی مانع از فرار شهروندان سوری از این شهر شده اند تا اینکه نیروهای داعش کنترل شهر را بدست گرفتند و آنها خود فرار کردند.

وی در نامه ای الکترونیک و در پاسخ به خبرنگاران گفت: گزارش های رسیده حاکی از آن است که نیروهای داعش در شهر پالمیرا خانه به خانه در جستجوی یافتن افراد مرتبط با دولت هستند.

برخی گزارش ها حاکی است طی هفته جاری نیروهای داعش دست کم 14 شهروند سوری را در تدمر اعدام کرده اند. گفتنی است تدمر از جمله شهرهای باستانی سوریه است که آثار باستانی آن در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. نیروهای داعش هفته گذشته کنترل این شهر را از دست نیروهای دولتی خارج کردند.