تاکید یک مقام قضایی بر تلاش برای اجرای طرح ساماندهی زندانیان

زندان

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در بازدید از زندان شهرستان سنقر بر تلاش مسئولان برای اجرای طرح ساماندهی زندانیان و کاهش آمار جمعیت کیفری تاکید کرد.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در بازدید از زندان شهرستان سنقر بر تلاش مسئولان برای اجرای طرح ساماندهی زندانیان و کاهش آمار جمعیت کیفری تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، محمدرضا عدالتخواه به همراه رئیس دادگستری و دادستان سنقر از زندان این شهرستان بازدید و ضمن گفت‌وگو با زندانیان و مسئولان، فعالیت‌های انجام شده در حوزه قضایی را بررسی کرد.

عدالت خواه در سخنانی ضرورت استفاده از تاسیسات حقوقی به منظور ساماندهی زندانیان و کاهش آمار جمعیت کیفری را خواستار شد.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: حضور و مشارکت زندانیان در فعالیت‌های فرهنگی تربیتی زندان با محوریت یادگیری تعالیم اسلامی بر بازگشت سعادتمندانه آنان به آغوش اجتماع موثر است.

وی افزود: توسل به آیات نورانی قرآن کریم راه‌گشای بسیاری از معضلات اجتماعی است و اجرای طرح قرآنی حبل المتین در زندان‌ها فرصت مناسبی برای تحقق اهداف اصلاحی، تربیتی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است.

همچنین اژدر اسدبیگی مدیرکل زندان‌های کرمانشاه در بازدید از زندان سنقر ضمن رسیدگی به وضعیت زندانیان نحوه اجرای طرح‌های عمرانی این بخش را مورد بررسی قرارداد.

اسدبیگی با حضور در زندان سنقر از روند ساخت نمازخانه و دیگر فعالیت‌های عمرانی این زندان آگاهی یافت و در سخنانی به نقش موثر زیباسازی محیط زندان در پیشبرد اهداف اصلاحی و تربیتی مددجویان اشاره کرد.

وی همچنین در جمع زندانیان سنقر حضور یافت و در دیداری چهره به چهره ضمن استماع سخنان آنان دستورات لازم به منظور رفع مشکلات مطرح شده را صادر کرد.

انتهای پیام

کد N830671