تاکید موگرینی بر حمایت از فلسطین در دیدار با محمود عباس

سیاسی

مسوول سیاست خارجه اتحادیه اروپا که به فلسطین سفر کرده با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار و درخصوص راه‌های ازسرگیری روند صلح خاورمیانه‌ به بحث و تبادل‌نظر پرداخت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه لبنانی المنار، فدریکا موگرینی، مسوول سیاست خارجه اتحادیه اروپا، بعد از دیدار با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در رام الله مجددا بر پایبندی اتحادیه اروپا به روند صلح خاورمیانه و تشکیل کشور فلسطین که از امنیت و حاکمیت برخوردار باشد، تاکید کرد.

وی افزود: اتحادیه اروپا با شرکای خود در آمریکا، روسیه و سازمان ملل ملزم به فراهم کردن شرایط برای ازسرگیری مذاکرات صلح است.

از سوی دیگر صائب عریقات، مذاکره‌کننده ارشد فلسطینی در مذاکرات صلح عنوان داشت: مذاکرات میان عباس و موگرینی عمیق بوده و آخرین رویدادهای مربوط به روند مذاکرات صلح میان فلسطینیان و اسرائیل را شامل شد. وی برخی اقدامات اتحادیه اروپا به ویژه محکوم کردن شهرک‌سازی در اراضی اشغالی را ستود.

عریقات با اشاره به اینکه عباس بر لزوم حمایت از فلسطینیان در روند صلح تاکید کرده است، از طرف اسرائیلی خواست به مسوولیت خود در متوقف کردن شهرک‌سازی و آزادی سریع اسیران بازداشت شده قبل از توافقنامه اسلو و پذیرفتن اصل راهکار تشکیل دو کشور در مرزهای 1967 عمل کند.

وی گفت: ما همه تلاش خود را برای حفظ گزینه راهکار تشکیل دو کشور در مقابل اسرائیل که به زبان زور، شهرکسازی، ترور و شکنجه متوسل شده است به کار خواهیم بست.

وی ابراز امیدواری کرد، اتحادیه اروپا تمام تلاش خود را برای ملزم کردن اسرائیل به اجرای تعهدات خود به ویژه توقف شهرکسازی به کار گیرد.

انتهای پیام

کد N830608