فاجعه باستانی در سوریه/ داعش شهر تاریخی پالمیرا را گرفت

پس از چند روز نبرد شدید و با عقب نشینی نیروهای ارتش سوریه، تروریستهای گروه دولت اسلامی، تقریبا کنترل کامل شهر باستانی پالمیرا در مرکز سوریه را به دست گرفته اند.

فاجعه باستانی در سوریه/ داعش شهر تاریخی پالمیرا را گرفتپس از چند روز نبرد شدید و با عقب نشینی نیروهای ارتش سوریه، تروریستهای گروه دولت اسلامی، تقریبا کنترل کامل شهر باستانی پالمیرا در مرکز سوریه را به دست گرفته اند.

 

 

 

 

پس از چند روز نبرد شدید و با عقب نشینی نیروهای ارتش سوریه، تروریستهای گروه دولت اسلامی، تقریبا کنترل کامل شهر باستانی پالمیرا در مرکز سوریه را به دست گرفته اند.

براساس گزارش ها چهارشنبه شب، بیش از یکصد تن از نیروهای دولتی سوریه در درگیری های خشونت بار با گروه دولت اسلامی یا داعش در پالمیرا و حومه آن کشته شدند.

پایگاه هوایی شهر پالمیرا، زندان و ساختمان اطلاعات و امنیت این شهر که قسمت باستانی آن به فهرست میراث جهانی یونسکو تعلق دارد به دست داعش افتاده است.

یکی از ساکنان پالمیرا می گوید که داعش از همدستی مردم محلی بهره برده است. وی گفت: «شماری از مردم شهر به داعش پیوسته اند و به اعضای آن کمک می کنند و آنها را در شهر راهنمایی می کنند. بدون کمک این افراد، اعضای داعش نمی دانند کجا بروند و از چه خیابانی بگذرند و چه مکان هایی کلیدی و مهم هستند.»

مقام های سوری گفته اند که صدها مجسمه و آثار متعلق به پالمیرا را که یکی از مهم ترین ویرانه های تاریخی جهان به حساب می اید به جای امن منتقل کرده اند.

محمد الشعار وزیر کشور سوریه گفت: «ما تمام تلاشمان را برای حفظ این آثار باستانی خواهیم کرد، زیرا این میراث متعلق به ملت و متعلق به بشریت است.»

تسلط بر این شهر تاریخی، پیروزی مهمی برای داعش به حساب می آید چرا که پالمیرا همچنین در جنگ سوریه از اهمیت استراتژیک بالایی برخوردار است.

منبع: یورونیوز

5252

کد N830550