تولیدات ایرانی باید در دنیا قدرت رقابت پیدا کند

روحانی, افتتاح خط تولید شیشه سهند فلوت تبریز

رئیس جمهور گفت: امروز حرکت کارآفرینان برای تولید و ایجاد رونق اقتصادی جهاد فی‌‌سبیل‌الله محسوب می‌شود، زیرا کشور را خودکفا و ملت را بی‌نیاز می‌کند و باعث ایجاد اشتغال و عزت و عظمت ایران اسلامی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، آقای روحانی روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح خط تولید شیشه سهند فلوت تبریز با بیان اینکه " سیاست دولت حمایت از بخش خصوصی برای تولید بیشتر و توسعه کشور است"، تصریح کرد: باید همه کارآفرینان را تشویق کنیم تا در صحنه تولید و سرمایه‌گذاری حضور یابند و برای پیشرفت و عظمت کشور تلاش کنند.

رئیس شورای عالی اقتصاد با قدردانی از کارآفرین تبریزی در راه‌اندازی این خط تولید، بر ادامه مسیر ازجانب سایر کارآفرینان تأکید کرد و اظهار داشت: باید تلاش کنیم تولیدات کشور قدرت رقابت با محصولات سایر کشورهای دنیا را پیدا کند و این کارخانه که به همت بخش خصوصی راه‌اندازی شده است امروز محصولاتی قابل رقابت از نظر قیمت و کیفیت با کشورهای پیشرفته دنیا تولید می‌کند.

شرکت تولید شیشه سهند بزرگ‌ترین خط تولید شیشه کشور با ظرفیت تولید سالانه 220 هزار تن شیشه انواع خودرو، ساختمان، آینه، ایمنی (سکوریت) و تزیینی است.

این پروژه با مشارکت بخش داخلی و خارجی و با سرمایه‌گذاری ریالی 1250 میلیارد و ارزی 56 میلیون یورو طی 29 ماه راه‌اندازی شده و زمینه اشتغال بیش از 600 نفر را فراهم کرده است.

این شرکت نخستین تولیدکننده نسل جدید شیشه‌ها در دنیاست که می‌تواند سهم بسزایی در جلوگیری از هدررفت انرژی ایفا کند.

رئیس‌ جمهور در این بازدید که آقای نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت او را همراهی می‌کرد، از نزدیک با کارکنان و مهندسان خط تولید گفتگو و در خصوص مسائل مربوط به تولید این محصول گفتگو کرد.

اساس تصمیم دولت، حمایت از بخش خصوصی برای توسعه کشور و تولید

رئیس جمهورگفت: اساس تصمیم این دولت این است که از بخش خصوصی برای توسعه کشور و تولید حمایت کند واین یک نمونه ایست که ما الان داریم اینجا مشاهده می کنیم.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، آقای روحانی گقت: بخش خصوصی در اینجا شیشه تولید می کند آن هم با کیفیت بسیار بالا و از نظر قیمت و کیفیت قابل رقابت با محصولات کشورهای پیشرفته هست .

وی افزود: ما باید همه کار آفرینان را تشویق بکنیم به این که بیان تو صحنه تولید ، سرمایه گذاری کنند ، تلاش کنند هم برای پیشرفت کشور و هم برای عظمت کشور ، هم برای قدرت رقابت در تولیدات با کشورهای دیگر و هم بی نیاز کردن ما از واردات بسیاری از محصولات .

روحانی اضافه کرد:به نظر من امروز تولید ،یک نوع جهاد است و ارزش جهاد فی سبیل ا... دارد. هم ما رو خودکفا می کنه ، هم ملت ما رو از نظر نیازمندی ها بی نیاز می کنه و هم باعث اشتغالزایی میشه و هم باعث عزت و عظمت میشه برای ملت ایران در بخش تولیدات و صنعت و جا دارد من از همه کارآفرینان و هم کارآفرینی که اینجا سرمایه گذاری کردند و این محصول را تولید می کنند تشکر کنم و از همه آنهایی که قدرت کارآفرینی دارند دعوت کنم تا این مسیر را ادامه بدهند ، دولت هم پشتیبان آنها خواهد بود .
کد N830499