درخواست تونس از آمریکا برای افزایش حمایت از مبارزه با تروریسم

تروريسم,تونس

رئیس‌جمهوری تونس در جریان سفر به واشنگتن تاکید کرد، این کشور خواهان حمایت بیشتر آمریکا در زمینه مبارزه با تروریسم است.

رئیس‌جمهوری تونس در جریان سفر به واشنگتن تاکید کرد، این کشور خواهان حمایت بیشتر آمریکا در زمینه مبارزه با تروریسم است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی بوابه فیتو، باجی قائد السبسی، رئیس‌جمهوری تونس طی سخنرانی در نشست موسسه صلح آمریکا در واشنگتن گفت: تقویت روند دموکراسی در تونس در وهله اول مستلزم مبارزه با تروریسم و برقراری امنیت و توسعه اقتصادی است که با چالش‌های مختلفی روبه‌رو است.

وی از کشورهای حامی تونس و در راس آنها آمریکا خواست تا حمایت خود را از این کشور افزایش داده و تاکید کرد: موفقیت تونس در گرو بهبود اوضاع اقتصادی و اجتماعی است.

سبسی به درگیری‌های شدید کنونی در لیبی اشاره کرد و گفت: لیبی پناهگاهی برای تروریست‌های داعش شده است که ازکشورهای مختلف وارد می‌شوند .

وی عنوان داشت: تونس هم‌اکنون میزبان بیش از یک میلیون لیبیایی است که به خاطر اوضاع نامناسب معیشتی وامنیتی به این کشور فرار کرده‌اند و این مساله بار سنگینی برای اقتصاد تونس به شمار می‌آید.

وی ابراز امیدواری کرد لیبی از بحران کنونی خارج شده و به جایگاه اصلی خود بازگردد. اوضاع کنونی لیبی بویژه بعد از متوقف شدن مبادلات تجاری با این کشور خسارت بزرگی را به تونس وارد کرده است.

رئیس‌جمهوری تونس در جریان سفر به واشنگتن با جان کری، وزیر خارجه این کشور و برخی سران کنگره آمریکا دیدار و درخصوص گسترش روابط دو جانبه و آخرین تحولات اوضاع در منطقه به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

انتهای پیام

کد N830386