الحوثی:عربستان خواهان تشکیل ارتش جدید یمن مانند "ارتش آزاد" سوریه است

سیاسی

رهبر جنبش انصارالله یمن تاکید کرد که نظام عربستان خواهان اجرای همان سیاست‌هایی در یمن است که رژیم صهیونیستی در قبال فلسطینی‌ها اجرا می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه المنار، عبدالملک الحوثی در سخنان روز چهارشنبه خود عنوان داشت: تجاوز عربستان علیه یمن به هیچ عنوان مشروعیت ندارد و هیچ چیزی این مشروعیت را به عربستان نمی‌دهد تا به یمن و مردمش حمله کند.

وی در ادامه افزود: در جریان این تجاوز صدها تن از زنان و کودکان به شهادت رسیدند و ما شاهد آن بودیم که مناطق مسکونی عمداً مورد هدف قرار می‌گرفت اما با وجود تمام این تجاوزات، ملت یمن همچنان مقاوم و پایدار باقی می‌ماند.

الحوثی تاکید کرد: این تجاوزات هیچ دستاورد و نتیجه واقعی نخواهد داشت. ما چند گزینه پیش رو داریم و از موضع قدرت سخن می‌گوییم نه آنکه به حجم تجهیزات نظامی خود تکیه کنیم بلکه به مظلومیت و حقانیت خود تکیه می‌کنیم. هرچقدر حجم تجاوزات زیاد باشد نگرانی نداریم چراکه به خداوند توکل می‌کنیم و به صورت مجدانه اقدامات خود را به پیش می‌بریم.

وی در ادامه افزود: تنها راهکار سیاسی در یمن اجرای مذاکرات تحت نظارت طرف یمنی در یک کشور بی‌طرف است. عبد ربه منصور هادی تنها یک عروسک نادان و احمق در دست دیگران است و می‌خواهد مسوولیت اقدامات متجاوزان را متوجه مردم یمن کند.

الحوثی تاکید کرد: کسی که می‌گوید ویران کردن مناطق مسکونی، مدارس و زیرساخت‌های یمن قابل قبول است باید بداند که این اقدامات نامشروع بوده و جنایت به شمار می‌آید. قدرت‌های بزرگ برای سرپوش گذاشتن بر این تجاوز تبانی کرده‌اند چراکه این تجاوزات منافع آنها را محقق می‌کند. کجا در دین اسلام کشتار زنان و کودکان و محاصره مردم ما جایز شمرده شده است؟نظام عربستان در تجاوز خود علیه یمن زنان و کودکان را مورد هدف قرار می‌دهد. اگر ارتش یمن و کمیته‌های مردمی نبودند القاعده سر مردم یمن را با چاقو می‌برید.

الحوثی عنوان داشت: این جنگ، جنگ آزاد شدن و عزت است و مردم یمن در این جنگ مقاومت کردند. آنها جزء برای خدا سر خم نمی‌کنند و عادت کرده‌اند که با مستکبران مبارزه کنند.ارتش و کمیته‌های مردمی با شجاعت و آزادی در برابر القاعده می‌ایستند و از کشور در برابر آنها حمایت می‌کنند. ارتش و کمیته‌های مردمی در جنگ خود برای به دست آوردن شرف و استقلال ثابت‌قدم هستند. هرچقدر القاعده به آمریکایی‌ها تکیه کند ملت بزرگ ما بیشتر مقاومت می‌کند.

الحوثی در خصوص کنفرانس ریاض عنوان داشت: در حالی که تجاوزات عربستان به اهداف خود دست پیدا نکرده و ناکام مانده شاهد مطرح کردن برگزاری به اصطلاح کنفرانس ریاض هستیم و نظام عربستان عوامل خود را در یکجا جمع کرده تا سخنانش را به گوش آنها برساند. در این کنفرانس تنها درگیری‌های داخلی در یمن تقویت می‌شود. آنها خواهان تشکیل ارتش جدید یمن مانند آنچه که در سوریه تحت عنوان ارتش آزاد به وجود آمد، هستند.

الحوثی تاکید کرد: آنچه که نظام عربستان خواهان تشکیل آن در کشور ما است، همان دیدگاه اسرائیلی‌ها در قبال فلسطینی‌ها است. آنها خواهان حل و فصل این مشکل سیاسی نیستند بلکه می‌خواهند یمن را ویران کنند.

انتهای پیام

کد N830228