شیخ نبیل قاووق:

عملیات القلمون دستاوردی تاریخی برای لبنان است

سیاسی

نائب رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان تاکید کرد تلاش حامیان گروه های تکفیری برای تبدیل جبهه القلمون به پایگاهی برای عملیات علیه سوریه و لبنان و منطقه ای امن برای تهدید لبنان شکست خورده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری الشرق الجدید، شیخ قاووق عنوان کرد: زمانی که مقاومت تکفیری ها را به نبرد سرنوشت ساز تهدید کرد برخی به عملیاتی نشدن این نبرد دل خوش کرده و گفتند: حمله به این منطقه به خاطر کوه های بلند، تپه های زیاد و زمین ناهموار غیر ممکن است؛ ولی مسئله غافلگیرکننده برای آنها این بود که قله های کوه ها در برابر اراده و دلاورمردی قهرمانان مقاومت سر فرود آورد.

نائب رئیس شورای اجرایی حزب الله تاکید کرد: عملیات القلمون دستاورد استراتژیک تاریخی برای لبنان در مقابله با تروریسم تکفیری است، چرا که این عملیات گروهک های تکفیری را در سراشیبی سقوط و شکست قرار داد، این شکست برای آنها و تمام کسانی که به این گروهک های دل بسته و از آنها حمایت های مالی و تسلیحاتی می کردند، غیر منتظره و غافلگیر کننده بود.

وی با تاکید بر اینکه تنها هدف نبرد القلمون گروهک های تکفیری بود و هیچکس دیگری در لبنان هدف قرار نداد، یادآور شد: مشکل نیروهای 14 مارس با این دستاور این است که این گروه ها خود را میان شکست خوردگان می بینند، این یک مصیب برای کشور است که گروه هایی، شعار حاکمیت و لبنان را سر می دهند ولی در عمل به دشمنان این کشور دلخوش کرده اند، دشمنانی که نظامیان را ربوده و به قتل رساندند و با خودروهای بمبگذاری شده باعث کشته شدن انسان های بی گناه شدند.

شیخ قاووق تصریح کرد: نبرد القلمون نقطه عطف تاریخی بود که بعد از آن شباهتی با قبل از این نقطه عطف ندارد، چرا که بعد از این نبرد لبنان امن تر شد و گروه های تکفیری بیش از هر زمان دیگری سرخورده و مأیوس شدند. این نبرد ثابت کرد که خط قرمزی برای حمایت از گروه های تکفیری وجود ندارد.

وی افزود: نتایج نبرد القلمون خطر تکفیری های تروریست را از لبنان دور کرد ولی تهدید ناشی از آنها به پایان نرسیده است به همین خاطر نبرد همچنان ادامه دارد. شیخ قاووق تاکید کرد: تمام لبنانی ها باید به وظیفه ملی خود در مواجهه با متجاوز و اشغالگر عمل کنند، همانطور که حزب الله به وظیفه خود در این زمینه عمل می کند. این افتخار بزرگی است برای لبنان که توانست گستاخترین دشمن یعنی رژیم صهیونیستی و امروز نیز سرکش ترین تروریست های تکفیری را شکست دهد، دستاوردی که مقاومت به آن رسید، کشورهای عربی نتوانسته اند در طی سالیان دراز در مواجهه با اسرائیل و تکفیری ها محقق سازند.