عبدالملک الحوثی:سعودیها از سلاح ممنوعه در جنگ استفاده می‌کنند/ مشروح سخنرانی رهبر جنبش انصارالله یمن

واحد مرکزی خبر نوشت:

عبدالملک بدرالدین الحوثی در سخنان تلویزیونی خود با سلام و تحیت به ملت یمن گفت: پنجاه و شش روز از تجاوز وحشیانه و جنایتکارانه آمریکا و عربستان سعودی به کشور و ملت عزیز یمن می گذرد.

این تجاوز وحشیانه، غیر قابل توجیه و غیر قانونی است و طرف های زیادی تلاش کردند تا این تجاوز را قانونی نشان دهند ولی نتوانستند به این هدف خود برسند.

حتی این طرف ها تلاش کردند از عنوان بازگرداندن دولت قانونی به یمن یا حمایت از دولت قانونی این کشور را برای مشروع نشان دادن تجاوز خود استفاده کنند و این ادعاها غیر قابل قبول است.

حتی حمایت از دولت قانونی در یمن ایجاب نمی کند به مردم این کشور حمله شود و جنایات وحشیانه ای در یمن رخ دهد. متجاوزان حق ندارند در امور هیچ ملتی دخالت کنند و متجاوزان از هیچ عنوان و اختیاری برای این تجاوز برخوردار نیستند. این تجاوز به تمام معنای یک تجاوز کامل، وحشیانه و جنایتکارانه است.

طرف هایی که این تجاوز را به راه انداختند تلاش کردند تا از این تجاوز برای منافع مادی و سیاسی ناچیز خود استفاده کنند و تلاش کردند این تجاوز را قانونی نشان دهند ولی این جنایات را نمی توان قانونی دانست. رهبر جنبش انصارالله یمن در ادامه گفت: متجاوزان به یمن به منافع آمریکا و اسرائیل خدمت می کنند.

وی در ادامه سخنرانی تلویزیونی خود گفت: متجاوزان در یمن جنایات وحشیانه و گسترده ای مرتکب می شوند. صدها کودک و زن در نتیجه این تجاوز عمدی به شهادت رسیده اند. متجاوزان به صورت عمدی مناطق مسکونی را در روستاها و شهرهای پرجمعیت هدف قرار می دهند.
همه شهروندان یمنی از خرد و بزرگ و از زن و مرد در خانه و مسجد و بیمارستان هدف این حملات قرار دارند. متجاوزان آثار باستانی یمن را مربوط به قبل و بعد از اسلام نابود می کنند. همه تاسیسات و زیرساخت های یمن در این حملات مورد هدف قرار گرفته است. نیروگاه های برق و طرح های آبی در کشور ویران شده است.

همه این نوع حملات، جنایت به معنای کامل است. چگونه می توان به این حملات ، مشروعیت داد؟

کسانی که در پی مشروعیت دادن به این جنایت هستند خود را رسوا می کنند. کسانی که کشتار کودکان و زنان و محاصره ملت یمن و مجازات دسته جمعی این ملت و ویران کردن مساجد، بیمارستان ها، مدارس و زیرساخت های آن را اقدام قانونی اعلام می کنند ، همان طور که از این جنایات حمایت می کنند، جنایتکار هستند.

این تجاوز وحشیانه و جنایتکارانه که به دور از هر گونه ارزش های اخلاقی است هرگز نمی تواند مشروع باشد. هیچ کنفرانس و موضع گیری در کشورهای مختلف نمی تواند جنایات متجاوزان را علیه ملت یمن مشروع عنوان کند. همه این اقدامات، جنایت است.
وی افزود: در دوره و زمانی که آمریکا بر جهان سیطره دارد و اسرائیل نیز تاثیرات زیادی در این جهان دارد، طبیعی است که این گونه کلمات شنیده شود و جنایات را مشروع نشان دهند. طرف هایی که در محور آمریکا و اسرائیل قرار دارند و به منافع آمریکا و اسرائیل کمک می کنند، طبیعی است که این جنایات را قانونی نشان دهند.

رهبر جنبش انصارالله یمن گفت: ملت یمن در برابر متجاوزان تسلیم نخواهد شد.
عبدالملک بدرالدین الحوثی در ادامه سخنرانی تلویزیونی خود گفت: در این تجاوز از تسلیحات ممنوع بین المللی استفاده می شود و با وجود استفاده از این تسلیحات، سازمان هایی که ادعا می کنند به مسائل بشردوستانه توجه دارند و باید تحرکات بشردوستانه داشته باشند، استفاده متجاوزان را از این تسلیحات نادیده می گیرند و شاهد توطئه بزرگ بین المللی و قدرت های بزرگ علیه ملت یمن هستیم. این قدرت ها تجاوز به یمن را به سود و منافع خود می دانند.
با وجود به شهادت رسیدن شمار زیادی از کودکان و زنان و ویران شدن زیرساخت های یمن و مشکلات گسترده مردم این کشور ناشی از محاصره ولی ملت بزرگ یمن در طول این مدت اثبات کرده است که ملتی بزرگ و مقاوم و ثابت قدم است و قدرت و عزم و اراده و مقاومت را از اتکال به خداوند و ارزش های اصیل خود می گیرد. ملت بزرگ یمن با این مقاومت جانانه اصالت، ارزش و اخلاق و عزت خود را نشان داده است.
این مقاومت نشان داد که یمنی ها همان یمنی های انصار(صحابه پیامبرص) و یمنی های اوس و خزرج، و یمنی ها عمار و اشتر هستند. یمنی ها با این مقاومت ایمان و حکمت خود را نشان دادند. یمنی ها در اوج عزت، ثابت قدم و مقاومت هستند.
وی افزود: این ملت در فرهنگ و وجدان و ایمان خود به این باور قطعی رسیده است که انسان تنها در برابر خداوند تسلیم می شود. یمنی ها با ستمگران، طاغوتی و مستکبران با اراده خستگی ناپذیر و ثابت قدم مقاومت می کنند. این همان ملت یمن است. ملت یمن با وجود مظلومیت خود تنها به خداوند تکیه کرده است و توجهی به مواضع مرتبط به تجاوز و متجاوزان ندارد. ملت یمن به این دلیل توجهی به این موضع ندارد چرا که به وضع موجود در جهان واقف است. ملت بزرگ یمن هیچ روزی به دنبال آن نبود که آمریکا، اسرائیل و کشورهایی که مرتبط به آمریکا و اسرائیل هستند مظلومیت ملت یمن را درک کنند و در حق این کشور عدالت و انصاف روا دارند.

5252

کد N830156