کواکبیان:اصولگرایان باید حالا حالا ها در باره پدیده احمدی نژاد پاسخگو باشند

ایرنا نوشت:

مصطفی کواکبیان روز چهارشنبه در سفر به زاهدان در جمع خبرنگاران افزود: اگر بخواهیم کشور را از مشکلات فعلی خارج کنیم به طور قطع نیازمند خانه تکانی جدی در درون مجلس شورای اسلامی هستیم زیرا هر ایرادی که از دولت فعلی می گیریم بلافاصله می گویند نمایندگان مجلس همکاری لازم را ندارند.

وی گفت: نمایندگان مجلس باید گزارش دهند در زمینه اقتصاد سالم و بهبود وضعیت معیشتی مردم، پایین آوردن نرخ تورم، کاهش نقدینگی در جامعه و افزایش سرمایه گذاری و نرخ اشتغال چه کارهایی می کنند.

دبیرکل حزب مردم سالاری افزود: نظر بر یک سلیقه بودن مجلس شورای اسلامی نیست بلکه نمایندگان باید با یک هویت مستقل در خصوص حل مشکلات مردم دلسوزانه خدمت کنند.

وی اظهار داشت: داشتن تفکر اصلاح طلبی در چارچوب نظام و قانون اساسی، مقبولیت عمومی بالا و عبور از فیلتر شورای نگهبان سه شاخص اصلی است که برای نمایندگان مجلس قائل هستیم و میزان تحصیلات، سوابق مدیریتی و نمایندگی در دوره های قبلی از ویژگی های فرعی آنان به حساب می آید.

کواکبیان گفت: حدود 20 حزب اصلاح طلب در شورای هماهنگی جبهه اصلاح طلبان با همدیگر همکاری می کنند و شوراهای هماهنگی در استان های مختلف از جمله سیستان و بلوچستان زیر مجموعه شورای تهران فعالیت دارند.

وی افزود: در درون شوراهای هماهنگی اصلاح طلبان در هر استان یک کمیته انتخابات وجود دارد که علاوه بر اعضای شورای هماهنگی از سایر فعالان سیاسی و شخصیت ها و مدیران اصلاح طلب در دوره های مختلف در این کمیته فعالیت دارند.

وی ادامه داد: با توجه به پیش رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی با شخصیت های مختلف تاثیرگذار ارتباط خوبی برقرار شده است.

وی گفت: شورای هماهنگی اصلاح طلبان شکل گیری یک مجلس کارآمد، متخصص و پایبند به اصول انقلاب و تفکر اصلاح طلبی را دنبال می کند.

دبیرکل حزب مردم سالاری تاکید کرد: نمایندگانی که وام دار دیگران باشند نمی توانند مستقل و آزادانه تصمیم بگیرند به عنوان مثال در دوره های گذشته مشاهده شد که رحیمی رسما اعتراف کرد یک میلیارد و 200 میلیون تومان پول بین نمایندگان مجلس توزیع کرده است.

وی ابراز امیدواری کرد : مجلس دهم عاری از همه این مباحث باشد و نمایندگان دلسوزانه برای خدمت به مردم فعالیت کنند.

وی در رابطه با فعالیت دکتر عارف در انتخابات این دوره مجلس گفت: عارف حزب ندارد اما دوستان ستادی وی بنیاد امید ایرانیان را شکل دادند و شورای هماهنگی اصلاح طلبان از وی برای فعالیت در انتخابات مجلس دهم دعوت کرده است.

کواکبیان همچنین با تاکید بر بی طرفی دولت در انتخابات مجلس اظهار داشت: دولت باید بیشتر تسهیل کننده شکل گیری انتخابات مطلوب و دفاع از حقوق نامزدها باشد و رویه بی طرفی خود را در این خصوص حفظ کند اما احزاب طرفدار دولت این حق را دارند که لیست نامزدهای خود را برای انتخابات مجلس داشته باشند.

وی گفت: اصلاح طلبان از دولت یازدهم حمایت می کنند اما این دلیل نمی شود که عملکرد فعلی دولت به طور 100 درصد مطلوب است لذا در مقایسه با هشت ساله دولت نهم و دهم باید شکرگزار خداوند برای روی کار آمدن این دولت باشیم.

وی افزود: دولت یازدهم هیچ وقت خود را اصلاح طلب ندانسته اما شکی نیست که این دولت برآمده از رای اصلاح طلبان است.

وی گفت: با وجود اینکه فعلا بیشتر حواس دولت معطوف به دیپلماسی و مذاکرات هسته ای است اما یکی از نقدهای حزب مردم سالاری به این دولت کندی در فعالیت های حوزه توسعه سیاست داخلی است.

کواکبیان افزود: دفاع از قانون احزاب و صدور مجوز برای فعالیت های سیاسی از مهمترین وعده های دولت در حوزه توسعه سیاست داخلی است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و با مدیریت قوی از لغو سخنرانی های سیاسی دارای مجوز در دانشگاه جلوگیری شود.

وی اظهار داشت: بعد از دو سال قرار است خانه احزاب یک نشست برگزار کند که مایه خوشحالی است زیرا در دولت قبلی درب آن را پلمپ کرده بودند.

وی گفت: یکی از انتقادهایی که به روند توسعه سیاسی داریم مخالفت دولت با طرح استانی شدن انتخابات است.

وی این لایحه را خوب ارزیابی کرد و گفت: کاهش هزینه های انتخاباتی، وحدت مردم، افزایش مشارکت و کاهش خرید و فروش رای از مهمترین مزایای این طرح است.

وی ادامه داد: بر اساس این طرح فقط احزاب باید حق دادن لیست نامزد انتخاباتی را داشته باشند و از هر گونه دخالت های نظامی و انتظامی پرهیز می شود و در آن بر رفیع کردن جایگاه مجلس تاکید شده است.

وی گفت: حزب مردم سالاری در جریان انتخابات مجلس دهم در قالب شورای هماهنگی اصلاح طلبان حرکت می کند و سعی دارد لیست مستقل و مجزا از نامزدها نداشته باشد.

این استاد دانشگاه تنها راه برون رفت از مشکلات فعلی کشور را شکل گیری مجلس مطلوب عنوان کرد و اظهار داشت: تنها راه رسیدن به این مجلس اتحاد و انسجام اصلاح طلبان است.

وی افزود: معتقد هستیم نباید سلیقه اشخاص بر یک سری آرمان های احزاب غلبه پیدا کند و خانه احزاب جای کار سیاسی نیست زیرا احزاب مختلف در این فضا جمع می شوند تا برای منافع صنفی اعضا تلاش کنند.

وی تاکید کرد: تلاش داریم خانه احزاب، مختص به یک حزب خاص نباشد و تبدیل به محلی برای همه احزاب و گروه ها شود.

وی در رابطه با عملکرد اصول گرایان گفت: خلاصه کلام اصول گرایان باید حالا حالاها در رابطه با پدیده ای به نام احمدی نژاد به مردم پاسخگو باشند.

1717

کد N830069