وزیر اطلاعات: هدف دولت نهادینه سازی وحدت ملی است

سیدمحمود علوی

ایرنا نوشت

وزیر اطلاعات با بیان اینکه دولت بدون هرگونه نگاه تبعیض آمیز به فعالیت جناح های سیاسی و دوری از هیاهو بدنبال تحقق همدلی برای خدمت عزتمندانه است، هدف دولت تدبیر و امید را نهادینه سازی وحدت ملی عنوان کرد.

حجت الاسلام سید محمود علوی روز چهارشنبه در جمع مردم منطقه آزاد ارس و شهرستان جلفا، با اشاره به بیانات رهبری 'جذب حداکثری و دفع حداقلی'، افزود: اگر فرمایش رهبری برعکس عمل شود، عامل آن باید بر انقلابی بودن و ایرانی بودن خود شک کند.

وی شرایط اقتصادی کشور را نیازمند همدلی و همزبانی بیش از پیش مسوولان و مردم دانست و اظهارکرد: وابستگی اقتصاد ملی به نفت و کاهش قیمت آن و اعمال تحریم های اقتصادی چندین ساله در اراده ملت شهید پرور ایران برای پاسداری از ارزش های انقلاب اسلامی تاثیری نداشته است.

وی با اشاره به نقش جوانان آذربایجان در توسعه علمی، گفت: علامه امینی، علامه جعفری، شهید مدنی، شهریار، باقرخان، ستارخان و سایر شخصیت های برجسته این خطه و همچنین علمای برجسته دینی، بیانگر نقش موثر آذربایجان در کشور است.

علوی با یادی از شهدای آذربایجان، گفت: فاصله طولانی این استان با مناطق جنگی نیز مانع از پاسداری و جانسپاری در جبهه حق علیه باطل نشد و امروز شاهد یکی از امن ترین مناطق مرزی کشور در این خطه هستیم.

وی اظهار امیدواری کرد: با توجه به ظرفیت های موجود استان آذربایجان شرقی و منطقه آزاد ارس، روز به روز شاهد توسعه اقتصادی این خطه باشیم.

وی کنترل تورم را یکی از عملکردهای ویژه دولت تدبیر و امید عنوان کرد و افزود: هدف دولت کاهش تورم، رشد اقتصادی و امید به تولید ملی است.

وزیر اطلاعات، تامین امنیت پایدار برای کشور را یکی از مهمترین کارهای دولت تدبیر و امید عنوان کرد و گفت: رفع مشکلات اقتصادی کشور با دوری از حرکت شعاری، جلب رضایت مردم و برنامه ریزی برای تحقق اقتصاد مقاومتی از مهمترین رویکردهای دولت است.

وی هدف دستگاه های امنیتی، نظامی و انتظامی را تامین امنیت و آسایش و وحدت ملت ایران عنوان کرد و گفت: به لطف خداوند و با تلاش های شبانه روزی سربازان گمنام امام زمان(عج) دشمنان نتوانسته اند کوچکترین اقدامی علیه کشور داشته باشند.

وزیر اطلاعات دولت تدبیر و امید در ابتدای ورود به شهرستان جلفا و منطقه آزاد ارس به مقام شهدای گمنام مدفون در محوطه مسجد امام زمان(عج) جلفا ادای احترام کرد.

29213

کد N830068