بازتاب بیانات رهبری در رسانه‌های غربی،

ایران در برابر زیاده خواهی و زور مقاومت می‌کند

سیاسی

بیانات مقام معظم رهبری در دانشگاه امام حسین(ع) و تاکید ایشان بر تن ندادن ایران به خواسته های غیر منطقی قدرت های جهانی بازتاب وسیعی در رسانه های غربی داشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، بیانات امروز مقام معظم رهبری در دانشگاه امام حسین(ع) مبنی بر اینکه ایران اجازه بازدید از مراکز نظامی خود را به بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی نخواهد داد بازتاب وسیعی در رسانه های اصلی انگلیسی زبان غربی داشته است.

شبکه تلوزیونی سی ان ان آمریکا با اشاره به بیانات معظم له که بیانگر ثابت قدمی ایران در مواضع اصولی خود در مذاکرات هسته ای است تلاش کرد تا  مسئولیت برخی بن بست های احتمالی در مذاکرات آتی را که ناشی از خواسته های غیر منطقی و مشروع غربی ها است را متوجه ایران کند و اعلام کرد: رهبری ایران گفت اجازه بازرسی از هیچ یک از تاسیسات نظامی را نمی دهد.

در ادامه این گزارش مدعی شده است: این اعلام ممکن است تلاش های بین المللی برای دستیابی به توافق هسته ای با ایران را به عقب برگرداند.

همچنین خبرگزاری انگلیسی رویترز نیز با اشاره به بیانات امروز معظم له در خصوص اجازه ندادن به بازدید از تاسیسات نظامی ایران و مصاحبه با دانشمندان هسته ای ایران نوشت: رهبر ایران که آخرین تصمیم گیر درباره هر گونه توافقی است ماه گذشته نیز هرگونه اقدام نامتعارف نظارتی بر تاسیات هسته ای و نظامی ایران را رد کرده بود.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست نیز در این خصوص نوشت: رهبری معظم ایران وعده داد که اجازه بازدید از تاسیسات نظامی ایران و بازجویی از دانشمندان هسته ای ایران را بر اساس توافق هسته ای نخواهد داد.

همچنین این روزنامه نوشت: آیت الله خامنه ای در جمع فرماندهان نظامی گفت ایران در برابر تحمیل و  زیاده خواهی های آمریکا و دیگر قدرت های جهانی مقاومت خواهد کرد.

این رسانه آمریکایی در توجیه این خواسته غیرمنطقی نوشت: در فکت شیت مورد توافق با ایران که توسط وزارت خارجه آمریکا منتشر شده است ذکر شده است که ایران اجازه بازررسی به بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی از «هر مکان مشکوکی» را خواهد داد.

پولتیکو دیگر رسانه آمریکایی نیز با اشاره به فرمایشات رهبری نوشت: اظهارات امروز ایشان آخرین اظهار نظر وی درباره بازرسی های هسته ای بوده است. ماه گذشته نیز ایشان گفت تمامی تحریم های ایران باید در صورت توافق هسته ای لغو شوند.

همچنین این رسانه آمریکایی نوشت: دفتر رهبری ایران نیز در ماه گذشته اعلام داشت در صورت ادامه تهدیدات نظامی آمریکا علیه ایران، این کشور مذاکرات هسته ای را ادامه نخواهد داد.

خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس نیز در این خصوص نوشت: رهبر عالی ایران اعلام کرد بازرسی از مکان های نظامی یا دسترسی به دانشمندان ایرانی را با وجود هرگونه توافق هسته ای اجازه نخواهد داد. این خبرگزاری در ادامه گزارش خود نوشت آیت الله خامنه ای روز چهارشنبه در جمع فرماندهان نظامی این کشور خاطرنشان کرد این کشور در مقابل زیاده خواهی ها و زور گویی های خواهد ایستاد.