لاوروف: فرصت جدی برای دستیابی به توافق ایجاد شده است

مذاكرات ايران و گروه 1 5,ایران و روسیه

وزیر امور خارجه روسیه گفت: جامعه بین‌الملل نباید فرصت ایجاد شده برای دستیابی به یک توافق هسته‌ای نهایی با ایران را از دست بدهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، به نقل ازخبرگزاری اسپوتینک، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه روز چهارشنبه اظهار کرد: در حال حاضر یک فرصت جدی برای دستیابی به توافق نهایی در خصوص برنامه هسته‌ای ایران به وجود آمده است و این فرصت نباید از دست برود.

وزیر امور خارجه روسیه ادامه داد: تنها تلاش‌های مشترک ( از سوی جامعه بین‌الملل) می‌تواند به یافتن راه حل برای سخت ترین و پیچیده‌ترین مسائل بین‌المللی منجر شود که پیش از این در جریان حل موفقیت آمیز مسئله سلاح های شیمیایی سوریه و مذاکرات هسته‌ای با ایران اتفاق افتاده است.

لاوروف تاکید کرد:‌ در این جا باید از حضور سازنده تمام مذاکره کنندگان تشکر کرد که منجر به ایجاد یک فرصت جدی برای دستیابی به یک توافق نهایی شده است.

وزیر امور خارجه همچنین گفت که این فرصت نباید از دست برود تا مجبور نباشیم به روش های فشار علیه ایران بازگردیم.

به گزارش اسپوتنیک، دور جدیدی از مذاکرات هسته‌ای میان ایران و گروه 1+5 در سطح کارشناسان قرار است روز چهارشنبه (امروز) در وین پایتخت اتریش برگزار شود.

پیش از این محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان گفته بود که فرصت دستیابی به یک توافق نهایی تا پایان ضرب الاجل 30 ژوئن وجود دارد.

انتهای پیام

کد N829823