ابوترابی‌فرد:

بانوان نقش مهمی در گسترش مفاهیم قرآنی در ایران وجهان دارند

قرآن کريم,سازمان اوقاف,سی‌ودومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: زنان جامعه باید در زمینه قرائت، فهم، آراستگی و تعلیم آموزه‌های قرآنی به جامعه زنان گام بردارند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: زنان جامعه باید در زمینه قرائت، فهم، آراستگی و تعلیم آموزه‌های قرآنی به جامعه زنان گام بردارند.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد حسن ابوترابی‌فرد در ششمین همایش تجلیل از بانوان فعال قرآنی که در حاشیه سی و دومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در سالن اجلاس سران برگزار شد، اظهار کرد:‌ بانوان نقش مهمی در گسترش مفاهیم قرآنی در ایران و جهان دارند.

وی گفت: شاید بتوان با اطمینان گفت آن روزی که جامعه زنان کشور ما و مادران در سراسر ایران، جان و روحشان منور به نور قرآن شود آن روز روز درخشش معارف دین در بین جامعه اسلامی و بشری خواهد بود.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این مادران هستند که کشور و جامعه را تربیت می‌کنند و خدای متعال در قرآن علاوه بر این‌که بر نیکی پدر و مادر تاکید کرده به جایگاه ویژه مادر و رسالت او متمرکز شده است.

ابوترابی‌فرد عنوان کرد: نقش مادر تا سن 40 سالگی فرزند تعیین کننده است و نقش مادران در پیوند جامعه زنان عالم و اسلام با قرآن بسیار تعیین کننده است. ما امیدواریم دعای حضرت ابراهیم (ع) که فرمود ما شما را پیش رو قرار می‌دهیم در رابطه با زنان هم صادق باشد.

انتهای پیام

کد N829667