کیم جونگ اون مقامات نظامی بیشتری را اعدام کرده است

کره شمالی

بی‌ثباتی در میان رتبه‌های ارشد دولت کره‌شمالی در حالی روبه رشد است که رهبری این کشور منزوی به تنزل مقام و اعدام مقام‌های ارشد ادامه می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه بیزنس تایم، کیم جونگ اون، رهبر جوان کره‌شمالی تاکنون مقام‌های عالی‌رتبه این کشور را به خاطر اقدامات علیه کشور و ناکارآمدی در اداره ارتش از جمله عدم تامین ذخیره غذایی سربازان اعدام کرده یا مقام‌های آنها را تنزل داده است.

روزنامه چو سون چاپ کره‌جنوبی به نقل از گزارشات اطلاعاتی این کشور نوشت: سو هونگ چان، معاون وزیر نیروهای مسلح کره‌شمالی از اواخر مارس 2015 دیده نشده است. این مرد در نوامبر 2013 در این سمت منصوب شد و دائما در مراسم دولتی در کنار رهبر کره‌شمالی در تصاویر دیده شده است. اما از مراسم سالانه 2015 در کاخ ریاست‌جمهوری کره‌شمالی وی در انظار عمومی ظاهر نشد و از سرنوشت وی اطلاعی در دست نیست.

منابع اطلاعاتی می‌گویند که این مقام مسوول دولت کره‌شمالی و کارمندش به خاطر ناکامی در تحقق خواسته‌های کیم جونگ اون در افزایش ذخایر غذایی ارتش کره‌شمالی از کار برکنار شده است.

رهبر کره‌شمالی به دنبال افزایش و گسترش ظرفیت‌های ارتش این کشور است و به همین دلیل مقام‌هایی را که از وظایفشان سر باز می‌زنند به شدت مجازات می‌کند.

در دوران ریاست سو هونگ چان، وی به ژنرال‌های ارتش خلق کره دستور داد تا جیره غذایی سربازان را افزایش دهند و مطمئن شوند که آنها به خوبی تغذیه می‌کنند. اما جیره غذایی سربازان افزایش پیدا نکرد. علت اصلی کاهش جیره غذایی سربازان ارتش کره‌شمالی زمستان خشک در سال گذشته میلادی بود به‌طوری که کارشناسان صنعتی نگرانی خود را بابت برداشت محصول کم از زمین‌های کشاورزی این کشور اعلام کرده و گفتند: ذخایر جو و گندم کره‌شمالی در زمستان نیز به خاطر کمبود بارش‌ها کاهش خواهد داشت.

انتهای پیام

کد N829634