حسینی مطرح کرد

فضای سنگین سوءاستفاده از بیت‌المال، سرمایه‌ها را هدر می‌دهد

سیاسی

نماینده مردم قائمشهر در مجلس گفت: بی‌نتیجه بودن پرونده‌های بزرگ در محاکم و همچنین فضای سنگین سوءاستفاده از بیت‌المال موجبات هدر رفتن سرمایه‌ها شده است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سیدهادی حسینی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس ضمن تبریک فرا رسیدن حلول ماه شعبان،‌ گفت: انقلاب اسلامی ایران در شرایطی قرار دارد که وحدت کلمه و دلدادگی برای حل مشکل مردم راه برون‌رفت از مشکلات است.

وی ادامه داد: ما در شرایطی بار مسئولیت را پذیرفته‌ایم که فرزندان غیور نسل دیروز خون داده‌اند و خون دل خوردند و در کمال رنج انقلاب کردند و امروز فرزندانشان بیکارند و نسل رزمنده دیروز ملامت همسران و فرزندان بیکارشان را به دوش می‌کشند.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس،‌ خاطرنشان کرد: در حال حاضر در شرایطی قرار داریم که سهم سنگین بودجه ما صرف امورات جاری و تنها سهم اندکی صرف امور عمرانی می‌شود و در شرایطی به سر می‌بریم که فرهنگ شغل و کار، فرهنگ کارمندی است و جمع کثیری از تحصیلکردگان بیکار ما به خاطر اوج توقع، حاضر به انجام کارهای غیراداری و کارهای تولیدی نیستند.

حسینی با تأکید بر این‌که نظام اداری ما رفتار نابرابری با مردم دارد، تصریح کرد: بسیاری از پروژه‌های عمرانی به علت عدم توازن حجم کار با میزان اعتبار دیگر حلاوتی برای مردم ندارد بلکه بار سنگین مالی و روانی بر جیب و جان مردم می‌گذارند.

نماینده مردم قائمشهر در مجلس ادامه داد: سوء مدیریت بر منابع و فقدان نگاه به دور در دولت‌ها و عدم توجه به چشم‌انداز برنامه‌های ارائه شده در ادوار مختلف، فقدان نظارت سامان‌مند و بی‌نتیجه بودن پرونده‌های بزرگ در محاکم و همچنین فضای سنگین سوءاستفاده از بیت‌المال موجبات هدر رفتن سرمایه‌ها شده است.

وی افزود: هشدار می‌دهم که ای مسئولان، دولت، مجلس و همه تصمیم‌سازان به این مهم عنایت داشته باشید که در حال حاضر همه افتخار ما مرام ماست که این را هم داریم از دست می‌دهیم و در سبد خود چیزی برای عرضه و افتخار نخواهیم داشت.

حسینی در پایان نسبت به موفقیت تیم مذاکره کننده در مذاکرات هسته‌ای ابراز امیدواری کرد.

انتهای پیام

کد N829503